Scsport.ba > Liga srednjih skola > Svečano zatvorena Liga srednjih škola, uručena priznanja najboljim ekipama i pojedincima

Svečano zatvorena Liga srednjih škola, uručena priznanja najboljim ekipama i pojedincima
FOTO: SCsport.ba / Vedad Hadžihasanović

U KSC Skenderija

Svečano zatvorena Liga srednjih škola, uručena priznanja najboljim ekipama i pojedincima


Autor: Sport Centar
Datum:

U maloj sali centra Skenderija svečano je zatvorena još jedna sezona Lige srednjih škola.

Titulu u muškoj Royal SPORT Jelly Ligi osvojio je Željeznički školski centar, a u konkurenciji djevojaka u Sport Life ligi najbolja je bila Peta gimnazija.

Osnovna svrha projekta Liga srednjih škola Kantona Sarajevo, kroz koji je prodefilovalo mnogo sadašnjih profesionalnih fudbalera, je stvaranje sportskog ambijenta za mlade u Kantonu Sarajevo. U ovaj projekat bile su uključene sve škole sa područja KS-a.

Pored Bosnalijeka kao generalnog pokrovitelja, Royal SPORT Jelly Liga srednjih škola KS se održala i uz pokroviteljstvo Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo i Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo.

Organizator ovog najmasovnijeg amaterskog fudbalskog takmičenja u BiH je Udruženje za razvoj sporta Sport Centar (URS SC), a na kraju takmičenja izabrani su i najbolji pojedinici te su dodjeljenje i nagrade.

Nagradu za fair play uručio je Glavni i odgovorni urednik portala scsport.ba Anel Kerić,  nagrade za najboljeg golmana i najboljeg igrača izvršio je prvotimac Željezničara Srđan Stanić, a na nagradu za najboljeg strijelca dodijelio je Tiago Faria.

Pehare i nagrade najboljim ekipama uručio je direktor marketinga generalnog sponzora takmičenja Bosnalijeka, Kenan Kekić.


MUŠKARCI - Royal SPORT Jelly Liga

Fair play - Medicinska Bjelave
Najbolji golman - Bakir Pecar (Srednja Ekonomska škola)
Najbolji strijelac - Dino Kalesić (Željeznički školski centar)
Najbolji igrač - Armin Šito (Srednja škola za saobraćaj i komunikacije)
3. mjesto - Saobraćajna škola
2. mjesto - Srednja Ekonomska škola
1. mjesto - Željeznički školski centar


DJEVOJKE - Sport Life Liga

Fair play - Srednja zubotehnička škola
Najbolji golman - Šejla Banjanović (Srednja građevinsko-geodestka škola)
Najbolji strijelac - Amela Bajrakatarević, Minela Bećirović (Peta gimnazija)
Najbolji igrač - Lamija Durmić (Srednjoškolski centar Vogošća)
3. mjesto - Srednja Građevinsko Geodetska škola
2. mjesto - Srednjoškolski centar Vogošća
1. mjesto - Peta  gimnazija









Autor: Sport Centar Datum:

Tabela » LSŠ 2016 Grupa A - Royal SPORT Jelly

klub k + - +/- bodovi
1. EKONOMSKA ŠKOLA
4
9
3
6
10
2. UGOSTIT.TUR.ŠKOLA
4
16
8
8
7
3. DRUGA GIMNAZIJA
4
6
3
3
7
4. GRAĐEVINSKO GEOD.ŠK
4
8
10
-2
4
5. SREDNJA ŠK.ZA OKOLIŠ I DRVNI DIZ.
4
5
20
-15
0

> Opširnije


Rezultati

Domacin Gost Rezultat
EKONOMSKA ŠKOLA UGOSTIT.TUR.ŠKOLA 1 - 1
DRUGA GIMNAZIJA GRAĐEVINSKO GEOD.ŠK 1 - 1
> Naredno kolo

Tabela » LSŠ 2016 Grupa B - Royal SPORT Jelly

klub k + - +/- bodovi
1. SREDNJOŠKOLSKI CENTAR VOG.
4
26
1
25
12
2. SREDNJA ŠKOLA ZA SAOBRAĆAJ I KOMUNIKACIJU
4
11
4
7
9
3. G.H.N. MEDRESA
4
10
8
2
6
4. GIMNAZIJA DOBRINJA
4
5
16
-11
3
5. PVA BOŠNJAČKA GIM.
4
1
24
-23
0

> Opširnije


Rezultati

Domacin Gost Rezultat
G.H.N. MEDRESA SREDNJA ŠKOLA ZA SAOBRAĆAJ I KOMUNIKACIJU 2 - 3
GIMNAZIJA DOBRINJA PVA BOŠNJAČKA GIM. 5 - 0
> Naredno kolo

Tabela » LSŠ 2016 Grupa C - Royal SPORT Jelly

klub k + - +/- bodovi
1. SSP,P,V i UD
4
14
9
5
9
2. PETA GIMNAZIJA
4
30
8
22
7
3. ZUBOTEHNIČKA ŠKOLA
4
14
7
7
7
4. MEDICINSKA BJELAVE
4
13
12
1
6
5. MUZIČKA ŠKOLA
4
6
41
-35
0

> Opširnije


Rezultati

Domacin Gost Rezultat
MEDICINSKA BJELAVE ZUBOTEHNIČKA ŠKOLA 3 - 4
PETA GIMNAZIJA MUZIČKA ŠKOLA 20 - 2
> Naredno kolo

Tabela » LSŠ 2016 Grupa D - Royal SPORT Jelly

klub k + - +/- bodovi
1. ŽELJEZNIČKI ŠKOLSKI CENTAR
5
28
9
19
12
2. PRVA GIMNAZIJA
5
14
10
4
10
3. CENTAR ZA SLUŠNU I GOVORNU REHABILITACIJU
5
15
13
2
7
4. INTERNACIONALNA ŠKOLA
5
10
22
-12
5
5. ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA ZA ENERGETIKU
5
12
14
-2
4
6. TRGOVAČKA ŠKOLA
5
7
18
-11
3

> Opširnije


Rezultati

Domacin Gost Rezultat
CENTAR ZA SLUŠNU I GOVORNU REHABILITACIJU TRGOVAČKA ŠKOLA 1 - 1
ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA ZA ENERGETIKU INTERNACIONALNA ŠKOLA 3 - 4
ŽELJEZNIČKI ŠKOLSKI CENTAR PRVA GIMNAZIJA 1 - 3
> Naredno kolo

Tabela » LSŠ 2016 Grupa A - Sport Life

klub k + - +/- bodovi
1. GRAĐEVINSKO-GEODETSKA ŠKOLA
3
5
2
3
7
2. ZUBOTEHNIČKA ŠKOLA
3
5
3
2
7
3. GIMNAZIJA DOBRINJA
3
3
5
-2
3
4. SREDNJA ŠKOLA ZA SAOBRAĆ. I KOMUN.
3
1
4
-3
0

> Opširnije


Rezultati

Domacin Gost Rezultat
ZUBOTEHNIČKA ŠKOLA GIMNAZIJA DOBRINJA 2 - 1
GRAĐEVINSKO-GEODETSKA ŠKOLA SREDNJA ŠKOLA ZA SAOBRAĆ. I KOMUN. 1 - 0
> Naredno kolo

Tabela » LSŠ 2016 Grupa B - Sport Life

klub k + - +/- bodovi
1. SREDNJŠKOLSKI CENTAR VOGOŠĆA
4
12
1
11
9
2. 5 GIMNAZIJA
4
9
2
7
9
3. EKONOMSKA ŠKOLA
4
8
6
2
6
4. DRUGA GIMNAZIJA
4
6
8
-2
6
5. TRGOVAČKA ŠKOLA
4
1
19
-18
0

> Opširnije


Rezultati

Domacin Gost Rezultat
EKONOMSKA ŠKOLA DRUGA GIMNAZIJA 0 - 1
TRGOVAČKA ŠKOLA SREDNJŠKOLSKI CENTAR VOGOŠĆA 0 - 7
> Naredno kolo

Facebook preporuke