Scsport.ba > SC Business liga > Sigurne pobjede BH Telecoma, FDS-a i Tržnice Sarajevo/Ejot

Sigurne pobjede BH Telecoma, FDS-a i Tržnice Sarajevo/Ejot
Čardaklija briljirao u pobjedi BH Telecoma

SC Business liga

Autor: Sport Centar
Datum:

Odigrane su tri utakmice trećeg kola Sport Centar Business lige u Sportskoj dvorani Amel Bečković u Vogišći, a sigurne pobjede upisali su BH Telecom, Tržnice Sarajevo/Ejot i FDS.

BH Telecom - Securitas 8:2 (Junuzović, Mahmutović, Brdarić 2, Čardaklija 4 / Dagić, Kustura)

Prva stopostotna prilika viđena je u šestoj minuti. Junuzović je sa dva metra pokušao atraktivnim lob udarcem savladati golmana, iako je imao otvorenu polovinu gola, a na kraju Šljivo je uhvatio loptu. Na isteku osme minute ponovo se Junuzović našao u odličnoj šansi, ali ovaj put pogodio je rezonskim udarcem sa devet metara za vodstvo BH Telecoma.

U drugom dijelu prvog poluvremena nije bilo mnogo većih prilika. Ovaj dio utakmice možemo okarakterisati kao duel Junuzovića i Dagića, koji su pokušavali iz svih pozicija. U 16. minuti viđen je i drugi pogodak. Mahmutović se našao sam ispred praznog gola Securitasa i neometano je pogodio za 2:0.

Securitas je smanjio na 2:1 u 19 minuti. Zapaženi Dagić se sjajno snašao ispred gola BH Telecoma i kroz noge matirao golmana Žunića. Na startu drugog poluvremena Kustura je promašio dobru priliku, a nastavku uslijedila je kazna. Brdarić je povećao prednost BH Telecoma na 3:1. Nedugo nakon toga isti igrač pogodio je za 4:1 na asistenciju Čardaklije.

Kustura se iskupio za promašenu priliku. U 30. minuti odlično je ispratio slobodnjak Dagića i smanjio na 4:2. U 32. minuti vidjeli smo tri gola BH Telecoma, a sva tri postigao je Čardaklija. Dvije minute poslije postigao je i četvrti gol za konačnih 8:2.

BH Telecom: Mirsad Žunić, Adis Rapić, Adem Tipura, Eldar Junuzović, Almir Čardaklija, Jasmin Brdarić, Smajo Mahmutović, Mahir Karić, Emir Torlak, Smajo Mahmutović i Edin Suljević.

Securitas: Emsad Šljivo, Damir Kustura, Selmin Dagić, Almir Kahriman, Dževad Čolić, Adnan Pašić, Nermin Bunar, Zehmir Nehić, Mustafa Šabanović, Alem Prašović.

Tržnice Sarajevo/Ejot - Bazen Otoka 7:0 (Junuzović 2, Milušić 3, Otajagić, Hadžić)

Već u drugoj minuti Junuzović je lijepim pogotkom doveo u vodstvo ekipu Tržnice Sarajevo/Ejot. Isti igrač u devetoj minuti realizivao je pena za 2:0. Prije toga golman Bazena Otoka skrivio je najstrožiju kaznu. Na treći gol čekalo se do 13. minute kada je fantastičnu akciju Tržnice ekipe Sarajevo/Ejot krunisao Milušić.

Do kraja prvog poluvremena nije više viđeno uzbuđenja. Drugi dio utakmice otvoren je prelijepim akcijom Tržnice Sarajevo/Ejot, a ponovo je strijelac bio Milušić. Otajagić je u 29. minuti pogodio za 5:0. Nastavak utakmice bio je mirniji bez mnogo prilika i visokog tempa.

Milušić je kompletirao hat-trick u 35. minuti, da bi Hadžić pogodio za konačnih 7:0.

Tržnice Sarajevo/Ejot: Sejad Đozo, Haris Hasanbegović, Admin Holjan, Damir Milušić, Sead Fetahović, Muhamed Efendić, Haris Otajagić, Ismir Terović, Admir Džuho, Damir Junuzović, Haris Hadžić, Adis Klačar, Muris Trakić, Adis Dedić, Mevludin Saračević, Suad Šahbazović.

Bazen Otoka: Adel Subašić, Emir Sinanović, Samir Bešlija, Emir Bašić, Emir Hondo, Eldin Muharemović, Fahrudin Korać.

FDS - TVSA 5:3 (Kahriman 3, Aljukić 2 / Osmanagić, Kolar, Selimbegović)

Već u drugoj minuti Osmanagić je lijepim golom sa gotovo sredine terena doveo TVSA u prednost. Uslijedio je mirniji dio utakmice, da bi poravnanje čekali do 12. minute kada se Kahriman odlično snašao i iz blizine pogodio, te tako vratio FDS u igru.

U finišu prvog poluvremena identičan pokušaj Osmanagića, ali je ovaj put prečka bila saveznik FDS-a. Potpuni preokret FDS-a uslijedio je nakon briljantne solo akcije Kahrimana. Rezultatom 2:1 završeno je prvo poluvrijeme.

Poslije kornera u 27. minuti Kahriman je postigao hat-trick, a u 31. minuti riješeno je pitanje pobjednika, jer je Aljukić postigao dva gola za 5:1. Minutu poslije Kolar je smanjio na 5:2, a u posljednjim sekundama Selimbegović je postavio konačnih 5:3