Scsport.ba > Premier liga BiH > Preokret Širokog za važnu pobjedu u borbi za doigravanje za prvaka

Preokret Širokog za važnu pobjedu u borbi za doigravanje za prvaka

Široki Brijeg-Mladost DK 2:1

Autor: Sport Centar
Datum:

U posljednjem susretu 18. kola BH Telecom Premijer lige BiH Široki Brijeg je na Pecari nakon preokreta savladao Mladost DK sa 2:1.

Gosti su dobro otvorili meč na Pecari, pa je Mladost u 6. minuti istrčala dobru kontru, ali je završnica bila loša. Ipak, u 14. minuti nakon neuspjele ofsajd zamke odbrane Širokog Brijega, Sinan Ramović se našao sam pred golmanom Soldom i lagano je zatresao mrežu za vodstvo ekipe iz Doboja kod Kaknja 0:1.

Radost izabranika Husrefa Musemića nije se ni stišala,a  pet minuta poslije Široki je izjednačio. Krstanović je izašao sam na golmana gostiju, Hadžić je njegov šut odbranio, a lopta se odbila do Menala koji nije imao većih problema da poravna rezultat na 1:1.

U 27. minuti Ćorluka je imao dobru priliku. Uposlio ga je Baraban, ali navalni igrač domaćih se nije snašao najbolje u izglednoj prilici. Samo tri minute poslije viđena je velika prilika za Mladost, odbrana domaćih je zamalo postigla autogol, ali na kraju gosti su dobili samo korner. Wagner je na drugoj strani odlično šutirao, ali je Hadžić bio priseban.

Odbrana Mladosti je naivno ispala u 35. minuti, lopta je prošla kroz kompletnu odbranu i došla do Wagnera koji je pogodio za potpuni preokret i rezultat prvog dijela 2:1.

Na prvu šansu u nastvaku čekalo se sve do 58. minute. Mićo Kuzmanović je fantastično pokušao volejom, ali je golman Soldo bio siguran, te je izbacio loptu u korner. Nedugo zatim Krstanović se našao u obećavajućoj prilici, ali je zakomplikovao situaciju pa su odbranbeni igrači Mladosti mirno uzeli loptu.

Gosti su do kraja imali više od igre, ali uzaludni su bili njihovi pokušaji da dođu do poravnanja. U finišu je Baraban propustio šansu da ovjeri pobjedu Širokog, ali do kraja je ostalo 2:1.

Stadion: Pecara. Gledalaca. 300. Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad). Strijelci: 0:1 Ramović 14., 1:1 Menalo 19., 2:1 Wagner 35. Žuti kartoni: Ivanković (Široki Brijeg); Kuzmanović (Mladost DK).

Široki Brijeg: Soldo, Kožul (od 81. Repić), Krstanović, Ivanković, Baraban, Wagner (od 90. Barić), Ćorluka, Menalo (od 71. Lončar), Brekalo, Bralić i Marković.

Mladost DK: Hadžić, Galić, Gačan, Laštro, Aldin Šišić (od 54. Husić), Kuzmanović, Aladin Šišić (od 77. Asanović), Maksimović, Brkić, Ramović i Isaković.

Autor: Sport Centar Datum: