Scsport.ba > Liga Osnovnih Skola > Osma osnovna škola na krilima Salijagića osvojila treće mjesto u Royal KINDER Jelly ligi

Het-trik Salijagića

Autor: Sport Centar
Datum:

Odigrana je utakmica za treće mjesto Royal KINDER Jelly lige osnovnih škola, a na kraju su pobjedu odnijeli učenici Osme osnovne škole.

Osma osnovna škola - Prva osnovna škola 4:3. Strijelci: Salijagić, Salijagić, Palija, Salijagić/ Husilović, Husilović i Topalović.

Royal KINDER Jelly ligu onovnih škola organizuje Udruženje za razvoj sporta BiH - Sport Centar, zahvaljujući podršci Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo, Ministarstva obrazovanja i Bosnalijeka.

Na početku utakmice nije bilo mnogo velikih prilika. Osma osnovna škola je došla u prednost golom Salijagića, da bi u desetoj minuti rezultat poravnao Husilović. Do kraja prvog poluvremena nije se ništa značajnije dešavalo.

Odmah na početku drugog dijela Osma osnovna škola došla je do prednosti, a drugi gol na utakmici postigao je Salijagić.

Osma osnovna škola došla je do dva brza gola. Prvo je pogodio Palija, da bi nakon toga Salijagić dosao do hat-tricka. U 24. minuti Prva osnovna škola drugim golom Husilovića smanjila je na 4:2. Minutu prije kraja Topalović je postigao gol iz kornera i tako donio veliku neizvjesnost u finiš utakmice, ali je to bio konačan rezultat susreta.

Osma osnovna škola: Selmanović, Bajraktarević, Salijagić, Pašić, Mehmedspahić, Palalija.