Superliga FBiH

Autor: Sport Centar
Datum:

Odbojkašice Smeča danas su u Sportskoj dvorani Lukavac u okviru Superlige FBiH grupa Sjever dočekale lidera na tabeli ekipu Bihaća.

Sam početak prvog seta igrao se poen za poen do rezultata 15:15, kada odbojkašice Smeča osvajaju tri vezana poena, te podižu nivo igre i osvajaju prvi set rezultatom 25:20. Dobra igra sa kraja prvog seta prenesena je i na drugi set, u kojem su dominirale domaće odbojkašice te drugi set osvajaju rezultatom 25:18.

Lukavčanke treći set  otvaraju odlično, te dolaze do vodstva 11:5. Ipak, u tim trenutcima dolazi do neshvatljivog pada u igri, te pružaju priliku Bihaću da dođe do izjednačenja 12:12. Do pred sam kraj seta igralo se poen za poen, a sam kraj seta pripao je gošćama iz Bihaća koje set osvajaju rezultatom 23:25.

Od početka četvrtog seta odbojkašice Bihaća su imale vodstvo koje su održavale, te osvojile četvrti set rezultatom 20:25.

Odlučujući peti set bolje su otvorile odbojkašice Smeča te dolaze do vodstva 4:0. Ipak, dopuštaju svojim protivnicama da dođu do izjednačenje, a potom i do preokreta 5:7. Do kraja seta odbojkašice Bihaća su nastavile sa sjajnom igrom te osvajaju peti set rezultatom 11:15.

Ovo je za odbojkašice Smeča bio 3. poraz ove sezone u 10 odigranih utakmica a prvi otkako je ekipu preuzeo Hamdo Subašić.

Ovo je ujedno bilo i posljednje kolo u ovoj godini. Takmičenje se nastavlja martu 2017. godine.

ŽOK SMEČ Lukavac – UOK BIHAĆ 2:3 (25:20, 25:18, 23:25, 20:25, 11:15).

ŽOK SMEČ Lukavac: Džambić, Osmić, Likić, Lukanović, Karić, Turkić, Crvenković, Dautović, Imamović, Kešina, Valjevac, Numanović.

Treneri: Hamdo Subašić, Said Hasambegović.

UOK BIHAĆ: Fišek, Džafić, Ibrahimović, Muminović, Alibegović, Saračević, Dizdarević, Pečenković, Turnić, Gluhalić.

Trener: Dževad Felić.

Sudije: Armin Mujkić, Elvir Ćudić, Amir Karamović, Semir Tokić.

Zapisničar: Naida Mešković.

Delegat: Nedžad Imamović.