Scsport.ba > Premier liga BiH > Na krilima Hordi zla Sarajevo se vratilo u trku za titulu

Na krilima Hordi zla Sarajevo se vratilo u trku za titulu

Pobjeda Sarajeva nad Metallegheom

Autor: Sport Centar
Datum:

U posljednjem susretu 17. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo je zabilježilo pobjedu na gostovanju Metallegheu rezultatom 2:0.

Od samog starta gosti su preuzeli terensku inicijativu, a kontrolu igre u prvom dijelu utakmice je nakratko prekinuo sudija Edin Jakupović zbog dima. Prva velika prilika je zabilježena u 14. minuti kada je Haris Duljević šutirao sa distance, a golman Fejzić je loptu izbacio u korner.

Velika šansa za Sarajevo je viđena u 27. minuti kada je centaršut Almira Bekića prevario golmana domaćeg tima, ali je završio na prečki. U 41. minuti gosti iz Sarajeva su odigrali lijepu kombinaciju ispred gola Metalleghea, ali je Hebibović šutirao preko gola. To je bilo to od prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu počela se uvlačiti nervoza u redove gostiju, a trener Sarajeva Mehmed Janjoš je učinio pametnu stvar, napravio dvije izmjene koje su se ispostavile kao dobitna kombinacija. Ivetića u 68. minuti mijenja Sarić koji je samo dvije minute kasnije pogodio iz slobodnog udarca i tako doveo goste u vodstvo.

Nakon postignutog prvog gola, gostima je bilo mnogo lakše. Metalleghe se morao otvoriti, a to je davalo prostora za igru Sarajevu. Nakon neiskorištene prilike Duraka u 79. minuti, gosti su kaznili Jajčane golom, a strijelac je bio Mersudin Ahmetović.

U 87. minuti Balić je dobio direktan crveni karton, pa su gosti ostali sa igračem manje, što do kraja susreta nije predstavljalo problem, kada je rezultat u pitanju.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa su gosti došli do važne pobjede koja znači i preuzimanje drugog mjesta na tabeli sa svega četiri boda manje od Zrinjskog. Gosti su ostali na 10. mjestu sa svega 12 osvojenih bodova.

Metalleghe BSI-Sarajevo 0:2

Stadion: Pirota. Gledalaca: 1000. Sudija: Edin Jakupović. Strijelci: Sarić 70. minut, Ahmetović 81. minut. Žuti kartoni: Balić, Rustemović (Sarajevo), Bibić, Durak, Kovač(Metalleghe BSI). Crveni karton: Balić (Sarajevo).

NK Metalleghe: Fejzić, Durak, Bibić, Kovač, Smajić (od 76. minute Selimović), Zeba, Helvida, Dujaković, Rašić, Radulović (od 50. minute Sakan), Stakić.

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Rustemović, Duvljević, Crnkić (od 90. minute Anđušić), Hebibović (od 55. minute Amer Bekić), Balić, Mihojević, Al. Bekić, Ahmetović, Ivetić (od 68. minute Sarić).

Autor: Sport Centar Datum: