Mladost DK rutinski savladala Olimpic

Konačno pobjeda

Autor: Sport Centar
Datum:

U okviru 17. kola BH Telecom Premijer lige snage su odmjerili Mladost DK i Olimpic iz Sarajeva. Domaći su bili bolji rezultatom 3:0.

Igrači Mladosti su krenuli ofanzivno od samog početka susreta pa su nakon 15 minuta igre imali čak 6:1 u kornerima, međutim do promjene rezultata nije došlo. I u nastavku meča izabranici Husrefa Musemića su imali inicijativu u svojim nogama, ali na prvi pogodak morali su čekati sve do 33. minute kada je Maksimović postigao gol i tako doveo svoju ekipu u vodstvo.

Drugo poluvrijeme također je pripalo domaćim, a u 64. minuti ekipa Mladosti postigla je svoj drugi gol. Naime, Šišić je lijepo centrirao, a u pravo vrijeme i na pravom mjestu našao se Husić koji je mirno pospremio loptu u mrežu Olimpica. Samo nekoliko trenutaka kasnije domaćini iz Kaknja poveli su rezultatom 3:0, a strijelac je bio Laštro na asistenciju Brkića.

Mladost - Olimpic 3:0 (Maksimović 23, Husić 67, Laštro 77)

Mladost: Hadžić, Gačan, Laštro Husić, Šišić, Kuzmanović, Aladin Šišić, Rizvanović, Maksimović, Brkić, Isaković.

Olimpic: Dujković, Holi, Handžić, Osmanović, Pehar, Isić, Lelić, Mašić, Zulčić, Vrdoljak, Drljević.

Autor: Sport Centar Datum: