Scsport.ba > Ino fudbal > Manchester United slavio protiv Readinga, Rooney izjednačio rekord, golman gostiju komično pogriješio

FA cup

Autor: Sport Centar
Datum:

U prvoj utakmici današnjeg rasporeda trećeg kola engleskog FA cupa Manchester United je bez većih problema savladao Reading sa 4:0, a utakmicu je obilježio Wayne Rooney koji je izjednačio rekord Bobbya Charltona po broju golova za Manchester United.

Igrala se 7. minuta kada je Rooney po 249. put zatresao mrežu protivničkog gola i na taj način stigao Sir Bobbya Charltona po broju golova u dresu Crvenih đavola. Asistirao mu je Mata, a Rooney je samo postavio nogu i bilo je to 1:0.

Martial je postavio rezultat prvog poluvremena već u 15. minuti kada je pogodio za 2:0 na asistenciju kapitena Uniteda.

U nastavku vidjeli smo još dva gola, a oba je postigao Rashford u 75. i 79. minuti, što su bili njegovi prvi golovi nakon mjeseca septembra. Posebno je bio komičan posljednji gol kada je golman gostiju Al Habsi sam sebi izmakao loptu, a Rashfordu nije bilo teško da zatrese mrežu za konačnih 4:0.

Autor: Sport Centar Datum: