Scsport.ba > Kup BiH > Široki sjajnim preokretom slavio protiv Mladosti i izborio finale

Široki sjajnim preokretom slavio protiv Mladosti i izborio finale

Izuzetno zanimljiva utakmica

Autor: Sport Centar
Datum:

U drugom polufinalnom duelu završnice Kupa Bosne i Hercegovine za košarkaše Široki je savladao ekipu Mladosti rezultatom 76:68.

Od prve minute Mladost je odlično krenula, te odmah prave seriju 7:1. Međutim, Širokobriježani su četiri minute prije kraja prve dionice uspjeli doći do 11:11, ali to je sve što su napravili na ovom susretu. Nakon toga Mladost je samo povećavala svoju prednost, pa se ovaj period igre završio rezultatom 22:14.

U drugoj četvrtini ista slika na parketu. Ekipa Širokog je četiri minute bila bez postignutih poena, a ukupno su za cijeli period ubacili svega šest poena. Doduše ni Mladost nije bila znatno bolja sa ubačenih 14 poena, pa se na odmor otišli pri rezultatu 36:20. Činilo se tada da Mladost korača ka sigurnoj pobjedi.

U drugom poluvremenu kao da je izašla potpuno nova momčad Širokog, pa su već u trećoj četvrtini konačno "pokazali zube", te se uspjeli vratiti u utakmicu. Ovaj dio susreta riješavaju u svoju korist sa deset poena razlike (16:26), te dolaze na samo minus šest.

Posljedni period igre Širokbriježani su odigrali perfektno i uspjeli u potpunosti preokrenuti rezultat, pa čak na kraju upisati i sigurnu pobjedu. Oni su u zadnjih deset minuta ubacili čak 31 poen, a ostavili ekipu Mladosti na samo 16, pa su na kraju zasluženo slavili rezultatom 68:76.

U ekipi Širokog  čak pet igrača imalo je dvocifren učinak. Tako su Kovačević i Faber sa po 13 poena predvodili momčad, Čolak je postigao 11, a Karačić i Čorić su ubacili po 10 poena.

U poraženoj ekipi bolji od ostalih bili su Radukić sa 18 poena, te Svilar sa 14 i Knežević sa 11 poena.

Autor: Sport Centar Datum: