Scsport.ba > Kup BiH > Igokea ubjedljivo savladala Sparse za prolaz u finale Kupa

Igokea ubjedljivo savladala Sparse za prolaz u finale Kupa

Prvi favorit za osvajanje

Autor: Sport Centar
Datum:

U Mrkonjić-gradu igra se završnica Kupa Bosne i Hercegovina za košarkaše, a u prvoj polufinalnoj utakmici Igokea je slavila protiv Sparsa rezultatom 91:63.

Od samog početka utakmice Igokea je odlučno krenula ka pobjedi, te su nakon nešto više od dvije minute imali prednost 8:0. Nakon toga Sparsi su uspjeli malo smanjiti taj zaostatak, pa se prva četvrtina završila rezultatom 16:11.

U drugoj dionici se uglavnom igralo koš za koš, da bi Igosi u posljednih par minuta uspjeli napraviti razliku, pa su i ovaj period riješili u svoju korist (20:13), tako da se u svlačionice otišlo pri rezultatu 36:24.

Početkom treće dionice momčad iz Aleksandrovca, baš kao i početkom utakmice, pravi seriju od 8:0 i već tada je bilo riješeno pitanje pobjednika, a Igokea ovaj period igra dobija sa 13 poena razlike.

Zadnjih deset minuta Sparsi su uspjeli donekle parirati favorizovanoj Igokei, te je nakon posljednjeg zvuka sirene na semaforu stajalo 91:63, čime je jedini predstavnik Bosne i Hercegovine u ABA ligi obezbjedio i finalni susret Kupa, a protivnika će saznati nakon utakmice Mladosti i Širokog.

U pobjedničko momčadi istakli su se I. Keser sa 16 poena, te D. Šibalić sa 15 odnosno M. Pašalić i G. Montez sa 11 poena, dok u ekipi Sparsa vrijedi istaći N. Gajića koji je jedini bio dvocifren sa 17 ubačenih poena.

Autor: Sport Centar Datum: