Scsport.ba > Premier liga BiH > Čelik sa igračem manje u finišu pao na Grbavici: Marković donio važnu pobjedu Želji

Željezničar-Čelik 1:0

Autor: Sport Centar
Datum:

U susretu 18. kola BH Telecom Premijer lige BiH Željezničar je na Grbavici sa 1:0 pobijedio Čelik.

Uvodne minute nisu donijele ozbiljnije šanse na obje strane, a prvo uzbuđenje viđeno je tek u 18. minuti. Bekrić je centrirao, a Marković je loše zahvatio loptu glavom iz dobre pozicije i šutirao je pored gola. Tri minute poslije Pezer jena drugoj strani pokušao atraktivno nakon kornera, no lopta je otišla pored gola.

Dobra akcija Čelika viđena je u 23. minuti, a Pezer je na kraju šutirao pored gola. Bezidejni Željezničar je konačno zaprijetio na isteku 30. minute. Bekrić je slabo šutirao iz izgledne situacije, tako da Ružić nije imao problema.

U 32. minuti desila se diskutabilna situacija. Glavni sudija Darko Obradović pokazao je drugi žuti karton Semiru Pezeru, koji je nakon duela sa Samirom Bekrićem morao put svlačionice, iako je diksutabilno da li je uopšte bilo kontakta između njih.

Željo ni sa igračem više nije ništa pokazao u prvom dijelu, a Zeničani su u 42. minuti ponovo prijetili Kjosevskom nakon udarca Pliske sa distance, međutim golman domaćih se nije dao prevariti.

Tim sa Grbavice je i u nastavku jalovo napadao. U 55. minuti Lendrić je pokušao nakon ubačaja Stevanovića, međutim lopta je bila malo jača i nije je najbolje zahvatio. Dvije minute kasnije poslije Ružić je odbranio udarac Markovića koji je bio u velikoj šansi, a nakon kornera pokušao je i Bogičević, ali iz neposredne blizine prabacio je cijeli gol.

Plavi su do kraja silovito pritiskali, a najbolju šansu je u 72. minuti propustio Bogičavić koji je nakon povratne lopte Stevanovića šutirao visoko preko gola sa nekih desetak metara. Lendrić je dva puta pokušao u 80. minuti, ali bezuspješno.

I kada se činilo da će ostati 0:0, Petrović je u igru ubacio Nikolića koji je odmah po ulasku sjajno glavom spustio loptu za Markovića, koji je iz nepsoredne blizine zatresao mrežu Ružića za 1:0.

Stadion: Grbavica. Gledalaca: 5500. Sudija: Darko Obradović (Stolac). Strijelci: 1:0 Marković 81. Žuti kartoni: Pezer, Marković, Hrkać (Čelik). Crveni karton: Pezer (Čelik) 32. minuta.

Željezničar: Kjosevski, S. Stevanović (od 46. Kosorić), Boccaccini, Memija, Marković, Bekrić (od 80. Nikolić), Blagojević (od 57. Radinović), Bogičević, Lenderić, Križman, M. Stevanović.

Čelik: Ružić, Jurković, Duvnjak (od 74. Adilović), Popović, Brković, Pezer, Hećo, Marković, Pliska (od 86. Džafić), Hrkać, Smriko.

Autor: Sport Centar Datum: