Scsport.ba > Regionalne lige > Double-double učinak Sulejmanovića u teškom porazu Cibone

Double-double učinak Sulejmanovića u teškom porazu Cibone

Pobjeda Mornara

Autor: Anel Bihorac
Datum:

Košarkaši Cibone pretpjeli su težak poraz (92:57) u Crnoj gori protiv Mornara u posljednjoj utakmici 15. kola ABA lige. Emir Slujemanović je u ovoj utakmici ostvario double double učinak.

Cibosi jednostavno nisu bili dostojan rival Mornaru kojem je ovo bila peta pobjeda u ligi. Prva četvrtina, kao i sve ostale, otišla je na stranu Mornara koji je slavio sa 24:15. Na poluvremenu je bilo 40:29 za Crnogorce.

U drugom poluvremenu na parketu je viđen identičan omjer snaga, a u preostale dvije četvrtine košarkaši iz Bara su dobili sa 26:15, odnosno 26:13.

Bh. reprezentativac u Ciboni, Emir Sulejmanović, ostvario je double-double učinak. Ubacio je 14 poena za 25 minuta na parketu, a imao je još deset skokova i dvije asistencije. U pobjedničkoj ekipi čak šest igrača je bilo dvocifreno.

U drugoj utakmici Olimpija je u slovenčkom derbiju bila bolja od Krke sa 63:68.

Autor: Anel Bihorac Datum: