Scsport.ba > Ino kosarka > Double-double učinak Nurkića u porazu Denvera od Oklahome

Double-double učinak Nurkića u porazu Denvera od Oklahome

Westrbook opet briljirao

Autor: Sport Centar
Datum:

Jusuf Nurkić je konačno dobio dužu minutažu i to iskoristio na najbolji način protiv Oklahome. Bh. reprezentativac je ostvario double double učinak, a za nepunih 26 minuta na parketu ubacio je 11 poena i uhvatio deset skokova, imao je tri ukradene lopte i jednu blokadu u porazu Denvera rezultatom 121:106.

Oklahoma je očekivano slavila, a Nurkić je najviše zbog odsustva Jokića dobio značajnu minutažu. Nuggetsi nisu imali puno šansi protiv Westbrooka i društva iako je na poluvremenu bilo neriješeno. U posljednje dvije četvrtine Thunder je ubacio u brzinu više i riješio meč u svoju korist.

Westbrook je nastavio igrati u svom ritmu, te ostvario još jedan triple-double učinak. Ubacio je 32 poena, uhvatio 17 skokova i podijelio 11 asistencija. Kod Denvera Chandler je bio bolji od ostalih sa 24 koša.

U najzanimljivijoj utakmici večeri Chicago je na svom parketu nakon produžetaka savladao Toronto rezultatom 123:118 (107:107). Butler je kod domaćih ubacio odlična 42 poena, a iz ekipe Toronta parirao mu je DeRozan sa 36 koševa.

NBA, rezultati:

Indiana Pacers 123-109 New York Knicks, Boston Celtics    117-108    New Orleans Pelicans, Chicago Bulls    123-118 (107-107) Toronto Raptors, Minnesota Timberwolves 92-94 Utah Jazz, Oklahoma City Thunder 121-106 Denver Nuggets, Dallas Mavericks 82-97 Atlanta Hawks, San Antonio Spurs    102-85    Charlotte Hornets.

Autor: Sport Centar Datum: