Scsport.ba > Regionalne lige > Cedevita slavila protiv Zadra, sramotno vrijeđanje Džanana Muse

Cedevita slavila protiv Zadra, sramotno vrijeđanje Džanana Muse

Postigao 14 poena

Autor: Sport Centar
Datum:

U 17. kolu ABA lige Cedevita je na gostovanju kod Zadra upisala pobjedu rezultatom 80:94, a naš Džanan Musa je ubacio 14 poena za više od 21 minute na parketu.

Svoju 12 pobjedu u ligi Cedevita je upisala na gostovanju kod Zadra koji je samo prvu dionicu dobio sa 22:15, dok je na poluvremenu bilo 47:46 za domaćina.

Treću četvrtinu Cedevita je odigrala fantastično i slavila sa 15:27, a i posljednjih deset minuta su riješili u svoju korist sa 18:21.

Musa je na parketu provio preko 21 minute i za to vrijeme ubacio 14 poena. Za tri poena šutirao je 2/3, upisao je četiri skoka, i podijelio jednu asistenciju. Najbolji kod gostiju bio je Boatright sa 27 poena, dok je kod domaćih bolji od ostalih bio Barać sa 17 koševa.

Utakmicu je obilježilo skandalozno skandiranje domaćih navijača našem Džananu Musi, a vjerujemo da će čelništvo ABA lige sankcionisati ovakvo fašističko ponašanje domaćih navijača prema igraču koji ima tek 17 godina. Posebno je čudno takvo ponašanjem jer je Jusuf Nurkić jedan dio karijere proveo upravo u Zadru.

Autor: Sport Centar Datum: