Scsport.ba > Kup BIH > Branilac trofeja rutinski do 1/4 finala, četiri gola Obradovića

Branilac trofeja rutinski do 1/4 finala, četiri gola Obradovića

Radnik - Rudar 5:1

Autor: Anel Bihorac
Datum:

U revanš susretu 1/8 finala Kupa BiH Radnik je u Bijeljini ubjedljivo savladaolo Rudar iz Kaknja rezultatom 5:1, te se nakon pobjede u prvom meču od 0:1 plasirao u narednu rundu takmičenja.

Aktuelni osvajač Kupa BiH je ubjedljivom pobjedom nastavio svoj put u najmasovnijem takmičenju te ostvario plasman u 1/4 finale Kupa BiH.

Gosti su unijeli neizvjesnot u meč golom u četvrtoj minuti a strijelac za Rudar 0:1 bio je Anes Vehab. Bio je to fantastičan pogodak u lijeve rašlje golmana Oštrakovića.

Već u 9. minuti Radnik je izjednačio a strijelac je bio Obradović, koji je nakon pet minuta postigao svoj drugi gol čime je svoju ekipu doveo u vodstvo od 2:1.

Do kraja prvog dijela još je Ševko Okić postigao gol u 32. minuti za rezultat prvog poluvremena od 3:1 za Radnik.

Sa dva kola u dvije minute Obradović je prvo u 55. minuti povećao vodstvo za 4:1, a odmah minutu kasnije isti igrač postavio je konačnih 5:1 i na taj način odveo svoj tim u narednu rundu.

Radnik - Rudar (K) 5:1

Strijelci: 0:1 Vehab 4', 1:1 Obradović 9', 2:1 Obradović 14', 3:1 Okić 32', 4:1 Obradović 55', 5:1 Obradović 56'.

Radnik: Oštraković, Jakovljević, Martinović, Beširević, Zeljković, Obradović, Janković, Ostojić, Srećković, Okić, Šerbečić.

Rudar K.: Mujagić, Sarvan, Alić, Hrustanović, Sikira, Vehab, Neimarlija, Delić, Bajramović, Topalović, Čizmić.

Autor: Anel Bihorac Datum: