Bosna bolja od Sparsa u gradskom derbiju

Studenti prvi na tabeli

Autor: Sport Centar
Datum:

Royal Bosna je i nakon odigranog desetog kola lider Prvenstva BiH za muškarce. Studenti su večeras u dvorani Skenderije savladali gradskog rivala, ekipu Sparsa, rezultatom 81:65 i tako zadržali čelnu poziciju na tabeli.

Nakon prvih deset minuta mlađi sarajevski klub je vodio sa 22:23. Ipak, u drugoj četvrtini Studenti su zaigrali mnogo bolje i sa 42:36 otišli na poluvrijeme.

Najbolji period igre za Bosnu bila je treća dionica koju su u svoju korsit riješili sa 27:13, dok su Sparsi posljednju četvrtinu dobili sa 12:16, ali je to bilo dovoljno samo za ubjedljiv poraz.

Vasiljević i Dragičević u Bosni su sa 16 poena bili najbolji strijelci na susretu, a kod gostiju Jovanović je jedini bio dvocifren sa 13 poena.

Nakon ovog kola slijedi pauza u domaćem šampionatu, a prvenstvo će biti nastavljeno 15. januara utakmicama 11. kola.

Autor: Sport Centar Datum: