Scsport.ba > Liga BiH > Borcu peta, Bosni treća uzastopna pobjeda

Borcu peta, Bosni treća uzastopna pobjeda

Autor: Sport Centar
Datum:

U dva derbija 9. kola Premijer lige BiH za rukometaše slavila su dva najtrofejnija bh. kluba.

Banjalučki Borac pred svojim navijačima savladao je Konjuh je sa 32:26.

Banjalučani su imali prednost od tri gola na poluvremenu, a na kraju su uspjeli da je udvostruče.

Đurđević je postigao sedam golova za Borac, dok su Memić i Mijatović dodali po pet.
Kod Konjuha najefikasniji su bili Smajić i Bečić sa po sedam golova. Bila je ovo čak peta uzastopna pobjeda Borca u domaćem šampionatu.

Sarajevska Bosna ostvarila je treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu, a Sdudenti su kao gosti savladali zenički Čelik sa 28:24.

Zeničani su vodili na poluvremenu sa 13:12, ali nisu uspjeli da sačuvaju prednost.

Almir Osmahodžić postigao je šest golova za Bosnu, dok su Goran Šarenac i Adis hrbat dodali po pet.

Kod Čelika Enes Skopljak i Marko Pandžić pogađali su po pet puta.

Autor: Sport Centar Datum: