Scsport.ba > Kup BIH > Hadžić nastavio golgeterski niz: Sarajevo bez problema u osmini finala

Hadžić nastavio golgeterski niz: Sarajevo bez problema u osmini finala
Detalj s večerašnjeg susreta

Kup BiH

Autor: Sport Centar
Datum:

Sarajevo je večeras na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase savladao Gradinu (1:0) u okviru Kupa Bosne i Hercegovine i tako se plasirao u osminu finala najmasovnijeg takmičenja u državi. Pobjedu bordo klubu dobio je sjajni Emir Hadžić, koji je nastavio odličnu golgetersku formu.

Na početku utakmice Sarajevo je imalo terensku incijativu, ali većih prilika nije bilo. U 9. minuti ljekarska pomoć ukazivala se Čomoru, a upravo ovaj igrač je u 14. minuti imao prvu priliku kada je nakon centaršuta Hadžića, iz izgledne prilike šutirao glavom pored gola.

Nekoliko minuta poslije Husejinović je lijepo uposlio Suljića, koji je pokušao lobovati Zukića, ali je golman gostiju krajnjim naporom uspio spasiti svoj gol. Čomor je u 23. minuti ostao još jednom ležati na travnjaku i nije mogao nastaviti igru, tako da ga je zamijenio Gujić.

Pokušavali su u redovima Sarajeva Husejinović i Belošević, ali promjene rezultata nije bilo. Gosti su također mijenjali u prvom poluvremenu. Tosunovića je zamijenio Turbić. Sesar je imao dobru priliku u 42. minuti, ali reprezentativac BiH se spetljao i pao, nakon što ga je uposlio Hadžić.

Sarajevo je u posljednjim trenucima prvog poluvremena došlo do vodstva. Belošević je snažno šutirao sa 20-ak metara, a Zukić je loptu odbio ravno u noge Hadžiću, kojem nije bilo teško postići pogodak sa pet metara. Tako je napadač bordo tima nastavio sjajnu golgetersku formu.

Gosti su u drugom poluvremenu krenuli malo ofanzivnije, ali nije bilo uzbuđenja pred golom Bandovića. Husejinović je pokušao u 53. minuti, no lopta je otišla malo pored gola. Duži period nije bilo većih prilika, a Sarajevo je kontrolisalo igru. Belošević je u 64. minuti šutirao sa 25 metara, a Zukić je loptu odbio u korner.

Nakon kornera priliku je imao Hadžić. Napadač bordo kluba bio je najviši u skoku, ali lopta je otiša pored gola. Pet minuta poslije nakon centaršuta Beloševića, Hadžić je imao još jednu priliku, a lopta je još jednom otišla pored gola. Kako je susret odmicao, tempo je opao i čekao se kraj. Do kraja je ostalo 1:0, a treba napomenuti da je u 90. minuti veliku priliku imao Husejinović.

Sarajevo - Gradina 1:0

Strijelac: 1:0 Hadžić (45). Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 1000. Sudija: Ognjen Valjić. Žuti kartoni: Selimović (Gradina).
Sarajevo: Bandović, Belošević, Čomor (od 24. minute Gujić), Dupovac, Hadžić, Husejinović, Sesar, Suljić (od 77. minute Karamatić), Tadejević, Tatomirović i Nuhanović (od 46. minute Zlatković).
Gradina: Zukić, Salihbašić, Selimović, Tosunović (od 37. minute Turbić), Muminović, Zoletić, Ordagić (od 71. minute Zeljković), Huseinbašić (od 55. minute Savić), Katanec, Ivešić i Smajlović.

Autor: Sport Centar Datum: