Scsport.ba > Tenis > Dimitrov iznenađujuće savladao Nishikorija i osvojio Brisbane

Dimitrov iznenađujuće savladao Nishikorija i osvojio Brisbane

Peta titula

Autor: Sport Centar
Datum:

Bugarski teniser Grigor Dimitrov osvojio je ATP turnir u Brisbaneu savladavši u finalu Japanca Nishikorija sa 2:1 (6:2, 2:6, 6:3).

Ukupno peta titula za Bugarina došla je nakon izgubljena četiri vezana ATP finala i konačno je uspio prekinuti lošu seriju. Prvi set je dobio lakše od očekivanog sa dva breaka u šestom i osmom gemu igre.

Japanac Nishikori je odgovorio istom mjerom u drugom setu sa dva breaka u svoju korist i bilo je jasno da ćemo gledati treći set.

Peti igrač sa ATP liste, Nishikori je tražio medicinski time out i to je možda glavni razlog za ovaj poraz. Treći set je donio izjednačenu igru, samo je Nishikori imao šansu za break u drugom gemu, ali je nije iskoristio. Zato Dimitrov jeste svoju u osmom gemu i na taj način došao do iznenađujuće pobjede.

Autor: Sport Centar Datum: