(VIDEO) Zvezda u finišu poklekla protiv Arsenala, novi debakl Vardara

Odigrane su prve utakmice 3. kola Evropske lige, a u najzanimljivijem susretu igranom u Beogradu Arsenal je sa 0:1 pobijedio Crvenu zvezdu.

Beograđani su pružili dobar otpor favorizovanim Englezima koji su igrali u kombinovanom sastavu u kojem nije bilo Seada Kolašinca, te su propustili nekoliko dobrih šansi, među kojima se izdvaja prečka Boakyea sredinom prvog dijela, kao i pokušaj Radonića nešto kasnije.

Walcott je imao najbolju šansu za Topnike na otvaranju meča, ali se istakao Borjan. U 80. minuti Rodić je dobio drugi žuti karton, što je samo pet minuta kasnije vrlo efektnim golom kaznio Giroud za pobjedu gostiju.

Salzburg je kao gost sa 0:2 pobijedio Konyaspor golom Gulbrandsena, a za domaće je svih 90 minuta odigrao Deni Milošević.

Vedad Ibišević je od 58. minute igrao u porazu Herthe rezultatom 2:1 od ukrajinske Zorye, te je zaradio i žuti karton, dok je Senad Lulić kao kapiten odigrao cijeli meč u zanimljivom meču Nice i Lazija u kojem su Rimljani slavili kao gosti 1:2.

Strijelci za Nebeskoplave bili su Caicedo i dva puta Milinković-Savić, dok je za domaće pogodio Balotelli, te je Lazio sa maksimalnih devet bodova gotovo osigurao prolazak dalje.

Novi debakl doživio je Vardar koji je u Skoplju sa visokih 0:6 poražen od Real Sociedada. Willian Jose je postigao čak četiri gola za goste, dok su se u listu strijelaca upisali i  Oyarzabal i De La Bella.