(VIDEO) Zrinjski u velikom stilu proslavio titulu: Filipović prvi strijelac Premijer lige BiH

U posljednjem 10. kolu Lige za prvaka Zrinjski je pobijedio Krupu, te je na trijumfalan način proslavio novu titulu prvaka koju je ranije osigurao.

Već u 3. minuti mostarski tim je izveo krasnu akciju koju je u gol pretvorio Filipović, kojem je to bio 15. ovosezonski gol, kojim je osigurao titulu najboljeg strijelca prvenstva.

Samo devet minuta kasnije, nakon novog dobrog napada na pravom mjestu našao se Bencun koji je povisio na 2:0 i već tada je meč bio riješen.

Zrinjski je i nakon gola propustio nekoliko dobrih prilika, a sjajnu igru krunisali su u 32. minuti trećim pogotkom Handžića, te se rezultatom 3:0 otišlo na poluvrijeme.

Nastavak je protekao u mnogo mirnijoj igri, ali je Zrinjski uspio da preko Filipovića u 71. minuti postigne i četvrti gol za konačnih 4:0.

Zrinjski-Krupa 4:0 (Filipović 3’, 71, Bencun 12’, Handžić 32’)

Zrinjski: Pirić, Galić, Barišić, Čirjak, Handžić, Pezer, Stojkić, Todorović, Jakovljević, Bencun, Filipović.

Krupa: Fejzić, Galešić, Makitan, Dujaković, Guskić, Mirosavljević, Aleksić Milanović, Ilić, Banović, Marjanović.