U derbi susretu 4. kola BH Telelecom Premijer lige, Željezničar je ne Grbavici nakon preokreta sa 2:1 savladao banjalučki Borac.

Željo je dobro počeo meč. U 8. minuti Zeba je ubacio nakon slobodnog udarca, najviši u skoku bio je Bogičević, ali njegov udarac glavom prohujao je pored stative. Zec je zattim u 12. minuti lijepo ubacio sa desne strane, ali Zajmović je zamalo bio kratak u skoku.

Ipak, u 16. minuti uslijedio je šok na Grbavici. Nakon prekida i ubačaja u kazneni prostor, zaboravljen je ostao kapiten Raspudić koji je glavom zatresao mrežu Kjosevskog za 0:1.

Nakon toga Plavi su imali više od igre, ali bez pravih šansi. Najbolju šansu domaći su imali u samom finišu. Zeba je u 41. minuti sjajno izveo slobodan udarac sa 16 metara, ali na gol liniji izvanredno je reagovao Mahir Karić. Avdukić je već bio savladan i lopta bi završila u mreži, ali se na odmor otišlo rezultatom 0:1.

Prvu šansu u nastavku imao je Borac. U 52. minuti Goran Galešić je odlično izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali Kjosevski je vrlo dobro reagovao.

I onda u 60. minuti u igru je ušao Saša Kajkut, a samo nekoliko sekundi nakon toga postigao je gol. Blagojević je ubacio, a nekadašnji igrač Borca je sjajno reagovao iz prve i preciznim udarcem zakucao je loptu u mrežu.

Veliku šansu u 64. minuti imao je Borac za novo vodstvo. Nakon kontra napada, Karić je proigrao Veselinovića koji je bio sam ispred gola Želje, ali se dugo namještao i njegov udarac je odbranio Kjosevski.

Kazna za veliki promašaj gostiju uslijedila je četiri minute kasnije. Prvo je Zeba je bio u dobroj šansi, ali je njegov udarac zaustavio Avdukić, zatim je pokušao i Zajmović, a nakon odbijene lopte odlično je reagovao Zec koji je iz trka zakucao loptu u mrežu Borca za 2:1 i erupciju oduševljenja na Grbavici.

Borac je još do kraja prijetio samo u 88. minuti nakon nove kontre, ali Galešić je bio neprecizan sa distance i Željo je stigao do tri vrijedna boda.
Željezničar – Borac 2:1 (Kajkut 60’, Zec 68’ / Raspudić 16’)

Stadion: Grbavica (Sarajevo). Gledalaca: 3000 . Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad). Žuti kartoni: Ramović, Bogičević (Željezničar); Mirković, Karić (Borac).

FK ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Zec (od 89. Hasanović), Ramović, Blagojević, Bogičević, Stanić, Zajmović (od 80. Žerić), Zeba, Nikolić (od 60. Kajkut) i Osmanković.

FK BORAC: Avdukić, Galešić, Puzigaća, Dujaković, Raspudić, Karić, Danilović (od 76. Radulović), Janičić, Veselinović, Mirković (od 84. Kunić) i Guberac.