(VIDEO) Željezničar sa tri brza gola slomio Krupu i vratio se na poziciju koja vodi u Evropu

U okviru 27. kola Premijer lige BiH Željezničar je na Grbavici savladao Krupu sa 3:0 i vratio ne na četvrto mjesto na tabeli.

Ipak, gosti su bili bolji rival u prvih 20-ak minuta. Na samom otvranju meča u 7. minuti Mandić je ukrao loptu i istrčao sjajnu kontru, ali je njegov udarac zaustavio Fejzić. U 19. minuti Milanović je ubacio, lopta je pogodila jednog igrača Željezničara i od prečke se odbila na gol liniju.

Tri minute kasnije Ermin Zec je šutirao iz solidne situacije, a tom prilikom igrač domaćih se tom prilikom povrijedio, pa ga je zamijenio Mujezinović. I onda furiozan finiš prvog dijela Plavih.

Indirekt za za domaće dosuđen je nakon što je golman Marković izašao sa loptom van kaznenog prostora, a Damir Sadiković je jakim udarcem sa vrha kaznenog prostora zatresao mrežu Krupe za 1:0 u 30. minuti. Samo tri minute kasnine Mladen Veselinović je udsvostručio prednost Želje. Krilni fudbaler Plavih šutirao je sa gotovo 30 metara i iznenadio je Markovića za 2:0.

Isti igrač je u 40. minuti sjajnim udarcem glavom pogodio prečku, a u 43. minuti Ramović je proigrao Krpića koji je šutirao iz prve sa desetak metara i pogodio je za 3:0 i prekid svog golgeterskog posta.

Do istaka prvog dijela Ramović je namjestio odličnu šansu za agilnog Veselinovića, koji je iz blizine prebacio prečku.

I drugi dio počeo je šansom za Plave. Bogićević je u 47. minuti izveo slobodan udarac i silovitim udarcem pogodio je prečku. Do kraja su igrači Željezničara bez problema kontrolisali stvari na terenu, uz tek nekoliko poluprilika na obje strane, većih uzbuđenja nije bilo.  Tek je rerezvista Klepač u sudijskoj nadoknadi dobro pokušao, ali večeras loši Marković je ovoga puta pravovremeno reagovao.

Željo se tako vratio na četvrtu poziciju koja vodi u Evropu, dok je Krupa zakovana za dno, u gotovo bezizlaznoj situaciji.

Željezničar – Krupa 3:0 (Sadiković 30’, Veselinović 33’, Krpić 43’)

Stadion: Grbavica. Gledalaca: 3.000. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Žuti kartoni: Ramović (Željezničar).

Željezničar: Fejzić, Pavić, Šabanadžović, Krpić, Ramović, E. Zec (od 24. Mujezinović), Stanić, Bogičević, Veselinović (od 54. Klepač), Sadiković, Sipović.

Krupa: Marković, Jelić, Karišik, Dujaković, Puzigaća, Nikodijević, Brtan (od 72. Palić), Milanović, Babić (od 46. Aganspahić), Mandić (od 46. Modić), Zec.