(VIDEO) Višćina asistencija nedovoljna: Basaksehir izgubio u derbiju i zakomplikovao borbu za titulu

Besiktas je u derbiju 28. kola turske Superlige savladao na svom terenu Basaksehir rezultatom 2:1.

Gosti su prvi stigli do vodstva, a asistent za vodeći gol gostiju bio je naš Edin Višća.

Zmaj je u 35. minuti sjajno uočio Robinha i pravovremeno ga je proigrao, a Brazilcu nije bilo teško da iz blizine zatrese mrežu aktuelnog šampiona za 0:1.

Ipak, Atiba Hutchinson je u 42. minuti uspio da Besiktasu donese poravnanje poslije jedne odbijene lopte do koje je došao, a već na startu drugog dijela Yilmaz je u 52. minuti potpuno preokrenuo rezultat za 2:1.

Basaksehir je do kraja pokušao doći barem do boda, ali u tome nije uspio i Galatasaray će imati priliku da im se dodatno približi na tabeli. Edin Višća je odigrao svih 90 minuta i bio je jedan od najzapaženijih igrača na terenu.