Velež namučio Sarajevo: Remek djelo Velkoskog za plasman u osminu finala bordo tima

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su kao gosti pobijedili mostarski Velež rezultatom 0:1.

Hebibović je imao prvi pokušaj na otvaranju susreta, ali nije bilo problema za Bobića. Nakon toga gledali smo dominaciju Rođenih, koji su u dva navrata prijetili preko Fajića.

Napadač domaćih je u 22. minuti propustio odličnu šansu, ali njegov udarac glavom iz blizine zaustavio je Džafić, koji je i u 33. minuti bravurozno odbranio udarac Behrama sa 15-ak metara i loptu je izbio u korner.

Sarajevo je igralo prilično slabo u prvom dijelu, a najbolju situaciju su imali u 43. minuti kada je Bobić u posljednji čas reagovao ispred Rahmanovića.

Trener gostiju Husref Musemić pokušao je dvostrukom izmjenom na početku drugog dijela promijeniti tok igre, ali koševski tim je teško dolazio u situaciju da ozbiljnije zaprijeti golu Rođenih. Ipak, u 58. minuti desio se trenutak odluke. Nakon jedne odbijene lopte Velkoski je uhvatio fenomenalan volej lijevom nogom sa 17 metara za vodstvo Sarajeva i veliko slavlje gostiju.

Velež je ekspresno mogao do poravnanja, ali je rezervista Brandao u 66. minuti sa svega nekoliko metara glavom promašio gotovo prazan gol.

Uzalud su Mostarci do kraja napadali, posljednju šansu je imao Vehabović u 85. minuti iz slobodnog udarca, ali je raspoloženi Džafić još jednom bio na mjestu i spasio je Sarajevo koje je mnogo teže od očekivanog prošlo dalje. Velež je u 90. minuti ostao i bez isključenog Kuduzovića koji je zaradio direktan crveni karton nakon starta nad Rahmanovićem.

Velež-Sarajevo 0:1 (Velkoski 58’)

Stadion: Rođeni. Gledalaca. 3.500. Žuti kartoni: Fajić, Ovčina (Velež); Rahmanović, Dupovac, Hebibović (Sarajevo). Crveni karton: Kuduzović (Velež) 90’.

Velež: Bobić, Biševac, Zvonić, Mujezinović (od 63. Brandao), Ćosić, Behram, Ovčina (od 68. Cvijanović), Fajić, Kuduzović, Ferreyra Fernando Dario, Lucas (od 39. Vehabović).

Sarajevo: Džafić, Stanojević, Hebibović, Rahmanović, Velkoski, Mujakić, Bekić, Mustafić (od 46. Crepulja), Halilović, Handžić (od 46. Ahmetović/ od 65. Tatar), Dupovac.