(VIDEO) Tunis ih pošteno namučio: Kane u sudijskoj nadoknadi donio bodove Englezima

U drugom meču 1. kola grupe G Svjetskog prvenstva u Rusiji, Engleska je pobijedila Tunis rezultatom 2:1.

Engleska je izvanredno ušla u meč i šanse pred golom Tunisa su se redale kao na filmskoj traci. Lingrad i Sterling su propustili velike šanse u prvih pet minuta, da bi konačno Hessen kapitulirao u 10. minuti.

Nakon kornera i odbijene lopte, Kane se najbolje snašao u gužvi za vodstvo Engleza 1:0.

Lingrad je potom u 23. minuti promašio novi zicer, a kazna je uslijedila u 31. minuti. Walker je napravio nesmotren prekršaj u svom kaznenom prostoru, a siguran sa bijele tačke bio je Sassi za 1:1.

Do kraja prvog dijela, nove šasne su imali Kane i Lingard koji se propisno ispromašivao, ali stativa je u 44. minuti spasila Tunis.

U nastavku je ipak Engleska igrala mnogo slabije. Pravih šansi skoro i da nije bilo, a najbolju je imao Ashley Young deset minuta prije kraja iz dobre pozicije iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola. I kada se činilo da će ostati 1:1, u 91. minuti nakon novog kornera ponovo je u gužvi najprisebniji bio Kane za veliko slavlje Engleza.