(VIDEO) Sporne situacije s Grbavice iz više uglova: Je li Miloš Gigović oštetio Plave?

Fudbaleri Željezničara su sinoć na Grbavici u derbiju 28. kola Premijer lige BiH ugostili ekipu Širokog Brijega, a na kraju je završeno bez golova (0:0).

Plavi su bili bolji protivnik na terenu, imali su inicijativu većim dijelom utakmice, ali je nisu uspijevali krunisati pogotkom, koji bi vjerovatno značio i pobjedu.

Do nje je mogao i Široki. Gosti su veliku priliku imali u samom finišu utakmice nakon kiksa Bogičevića, Jurić je izašao sam pred Fejzića, ali je očajno šutirao…

Na ovoj utakmici je viđeno i nekoliko spornih situacija, te su navijači, ali i igrači Željezničara burno reagovali na odluke Miloša Gigovića, koji je na kraju s terena Grbavice ispraćen uz gromoglasne zvižduke.

Prva situacija je ona iz prvog poluvremena kada su domaći tražili drugi žuti karton za Bernarda Matića, koji je s leđa startovao na Veselinovića (na videu u prilogu minuta 6:40).

Druga sporna situacija viđena je u samom finišu utakmice, kada je defanzivca Širokog Brijega lopta pogodila u ruku, ali je Gigović odlučio da ne pokaže na bijelu tačku. Tu situaciju možete vidjeti od 11. minute video priloga, koji je pripremila ekipa 1921 TV.