(VIDEO) Roma savladala Torino u uzbudljivoj utakmici: Džeko kao kapiten odigrao svih 90 minuta

Roma je u okviru 20. kola Serije A ugostila Torino, a utakmica je ponudila čak 5 golova, gdje je konačan rezultat glasio 3:2 u korist Vučice.

Roma je sjano otvorila utakmicu te je preko Zaniola uspjela povesti 1:0 u 15. minuti. 20 minuta poslije Kolarov sa bijele tačke pogađa za 2:0, što je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme je otvoreno uz šansu bh. reprezentativca Edina Džeke, koji je ovu utakmicu na ruci nosio kapitensku traku. Nakon što Dijamant nije uspio realizovati šansu, Torino je u razmaku od 16 minuta uspio izjednačiti rezultat. Prvo je Rincon pogodio za 2:1 u 51. minuti, da bi rezultat poravnao Ansaldi u 67. minuti.

Roma je ponovo došla u vodstvo u 73. minuti nakon gola El Shaarawya. U 77. minuti Džeko kroz jedan solo prodor dolazi do nove šanse, ali ovaj put mu se popriječio golman Torina.

Do kraja utakmice nije bilo previše uzbuđenja te je ista završena rezultatom 3:2 u korist Rome, koja je sa ova 3 boda prešla na 4. mjesto na tabeli.

Džeko je odigrao svih 90 minuta, ali se nije uspio upisati u strijelce.