(VIDEO) Real golovima Modrića i Casemira savladao Sevillu na Santiago Bernabeu

U okviru 20. kola španske LaLige snage su odmjerili Real Madrid i Sevilla, a pobjedu su ostvarili domaćini rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo puno sadržaja, Real je uglavnom dominirao na terenu, držao loptu, stvorio neke prilike, ali nisu uspjeli realozivati nijednu.

U drugom poluvremenu Real je pojačao tempo, Sevilla se apsolutno ništa nije pitala, a mrežu je prvi načeo Casemiro pogotkom u 78. minuti na asistenciju Reguilona. Konačan rezultat od 2:0 donio je Luka Modrić pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

Nakon ove pobjede Madriđani se nalaze na 3. mjestu iza Barcelone i Atletico Madrida.