(VIDEO) Prvijenac u Bilbau: Kenan Kodro zapečatio sudbinu Atletica u velikom derbiju

Bosanskohercegovački reprezentativac Kenan Kodro postigao je svoj prvijenac u dresu Athletic Bilbaa i to u derbiju i pobjedi svog tima nad Atletico Madridom rezultatom 2:0.

Kodro je tokom zime stigao u Bilbao, a dosad priliku je dobijao samo s klupe. Tako je bilo i danas, ali mu je nekoliko sekundi trebalo za prvi pogodak u dresu baskijskog kluba.

Nakon ‘nule’ u prvom dijelu, domaći su se razigrali u nastavku i došli do zaslužene pobjede. Prvo je Inaki Williams pogodio u 73. minuti za vodstvo Athletica, da bi Kenan Kodro u finišu postavio konačan rezultat.

Interesantno, bh. reprezentativac je pogodio u 85. minuti, nekoliko sekundi nakon što je ušao u igru. Lijepo je pogodio iza leđa Jana Oblaka. Ostalo je 2:0, Baskijci su proslavili vrlo važnu pobjedu.