Amel Tuka je danas u okviru Velike nagrade Srbije trčao utrku na 400 metara i osvojio prvo mjesto.

Bh. atletičar je sa vremenom od 47 sekundi i 21 stotinkom pretrčao 400 metara, te mu je to vrijeme bilo dovoljno da osvoji prvo mjesto.

Nakon utrke Amel je izjavio:

”Prvi put sam u Novom Pazaru, drago mi je što su se kockice posložile i što sam došao ovdje. Kraj je sezone, i drago mi je što sam u ovosezonskoj za mene posljednjoj utrci slavio pobjedu sa solidnim rezultatom. Zadovoljan sam i želim pohvaliti organizatore”,
rekao je Tuka i dodao:

”U Londonu mi je pao imunitet, i tjelo nije moglo odgovoriti naporima. U Italiji sam istrčao najbolji rezultat Evrope i tako spasio sezonu, ali to je atletika, odnosno sport, nikad ne možete predvidjeti kako ćete se osjećati u trenutku kada trebate da se takmičite.”