(VIDEO) Petarda na Koševu: Sarajevo potopilo Slogu i ovjerilo prolazak u finale Kupa BiH

Fudbaleri Sarajeva su danas na Koševu u drugoj utakmici polufinala Kupa BiH ponovo rutinski savladali ekipu Sloge i tako se plasirali u veliko finale.

Ponovo je bordo tim bio ubjedljiv, a ovaj put je pukla i petarda, te je završeno sa visokih 5:0.

Nisu bezglavo jurišali bordo momci u ovom susretu, a u uvodnih petnaestak minuta su sigurno držali loptu u svojim nogama.

Prva prilika je viđena u 15. minuti, kada se u njoj našao Almir Bekić, ali je tada šutirao visoko preko gola.

Nastavilo je Sarajevo kontrolisati utakmicu, šanse nismo viđali sve do 33. minute, kada je dosuđen jedanaesterac za goste iz Gornjeg Crnjelova.

Tada se pred svojim golom poigravao Vladan Kovačević, a zatim skrivio i penal, ali je svoju grešku ispravio.

Loptu je uzeo napadač gostiju, šutirao, ali je mladi golman Sarajeva zaustavio njegov udarac.

Nije se dugo čekalo ni na kaznu za ovaj promašaj. Igrala se 38. minuta kada je Aleksandar Šofranac lijepu akciju Sarajeva na kraju pretvorio u gol za vodstvo od 1:0.

S tim rezultatom se otišlo i na odmor, a nastavak je donio potpunu dominaciju Sarajeva.

Držao je bordo tim loptu u svojim nogama i kontrolisao utakmicu, a već u 51. minuti je stigao i drugi gol.

Nakon kornera i odličnog ubačaja mrežu gostiju je zatresao Amer Dupovac i udvostručio prednost svog tima (2:0).

Sloga prijeti u 60. minuti preko Matovića, koji šutira preko gola, a tri minute poslije toga Sarajevo dolazi do velikih 3:0.

Handžić je lijepo prošao po lijevoj strani, u sredini pronašao Rifeta Kapića kojem nije bilo teško da matira Bodirogu.

Za 4:0 u 78. minuti pogađa Amer Dupovac svojim drugim golom na utakmici. Šišić je ovaj put ubacio, a Dupovac sa gol linije poslao loptu u mrežu.

Upravo Šišić sedam minuta poslije postavlja konačnih 5:0 za petardu na Koševu i lagan prolazak dalje bordo tima.

Tako je Sarajevo sa ukupnih 9:1 prošlo dalje, a u finalu ga čeka ekipa Širokog Brijega…

Sarajevo – Sloga GC 5:0 (Šofranac 38’, Dupovac 51’, 78’, Kapić 63’, Šišić 85’) Stadion Asim Ferhatović Hase. Gledalaca 500. Sudija Danijel Bojo

Sarajevo: Kovačević, Pidro (od 26. Halilović), Resić, Kapić (od 66. Velkoski), Šišić, Bekić, Šofranac, Mustafić, Kurdić, Handžić, Dupovac.

Sloga GC: Bodiroga, Matović, Arnautović, Ristić (od 69. Panić), Macanović (od 75. Jovanović), Komarčević, Mihajlović, Hadžikadunić (od 56. Labović), Krmar, Benović, Planić.