(VIDEO) Liverpool ubjedljivo slavio protiv Bournemoutha, asistencija i autogol Kolašinca za Arsenal

Liverpool je u 26. kolu engleske Premier lige sa 3:0 na Anfiledu savladao Bournemout i vratio se na lidersku poziciju.

Redsi su otpor gostiju slomili u 24. minuti kada je pogodio Mane, a posao su u nastavku završili Wijnaldum u 34. i Salah u 48. minuti za konačnih 3:0. Naš Asmir Begović je i ovaj susret odgledao sa klupe, jer je na golu Trešnjica stajao Artur Boruc.

Arsenal je slavio na gostovanju protiv Huddersfielda sa 1:2, a vodeći gol je na asistenciju Seada Kolašinca postigao Alex Iwobi u 16. minuti. Zmaj je uputio visok centaršut sa lijeve strane, a Iwobi je uz malo sreće uspio da udarcem iz prve zatrese mrežu domaćina.

Trijumf Topnika u finišu prvog poluvremena ovjerio je Lacazette, pogotkom u 44. minuti, a domaćin je tek u sudijskoj nadoknadi ublažio poraz pomalo nesppretnim autogolom Kolašinca.