(VIDEO) Kreće stvaranje nove generacije: Zmajići rutinski savladali Azerbejdžan

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Azerbejdžan rezultatom 2:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Trening centru NS/FS BiH u Zenici.

Selektor Vinko Marinović je za ovaj susret pozvao je igrače nove generacije koji bi trebali biti okosnica reprezentacije u narednom kvalifikacionom ciklusu, a šansu za igru dobili su svi fudbaleri.

Prvi dio prvog poluvremena nije donio veća uzbuđenja. Bojo je u 23. minuti pokušao sa vrha kaznenog prostora, ali Ibrahimov je dobro reagovao i odbio loptu u korner.

Ipak, u 34. minuti Nardin Mulahusejnović je doveo Zmajiće u vodstvo. Petar Bojo je lijepo proigrao napadača Maribora, koji je dobro primio loptu i pogodio iz okreta za 1:0.

Najozbiljniji pokušaj gosti su imali u 41. minuti, kada je nakon centaršuta se desne strane Seydiyev iz prve šutirao, ali pored gola.

U nastavku je Marinović dao šansu i drugim igračima, a nakon nekoliko propuštenih šansi u 72. minuti riješene su sve dileme oko pobjednika. Selmir Pidro je izveo korner i pronašao je usamljenog Stipu Jurića koji je glavom postavio konačnih 2:0.

Zbog povrede na jučerašnjem, zadnjem treningu, selektor Vinko Marinović danas nije mogao računati na krilo holandskog PSV-a Amara Ćatića.

Bosna i Hercegovina – Azerbejdžan 2:0 (Mulahusejnović 34’, Jurić 72’)

Trening centar NS/FS BiH u Zenici. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka).

Bosna i Hercegovina: Kovačević, Šabanović, Pidro, Mujakić, Šerbečić, Ćavar, Danilović, Mustedanagić, Bojo, Hajdarević, Mulahusejnović.

Azerbejdžan: Ibrahimov, Seydiyev, Seyligli, Hacili, Nabiyev, Azizov, Kokcu, Haziyev, Ibrahimli, Buludov, Hajiyev.