(VIDEO) Ibišević postigao gol i autogol za Herthu, Bayern uništio Wolfsburg

U 25. kolu njemačke Bundeslige Freiburg je savladao Herthu sa 2:1, a u listu strijelaca upisao se Vedad Ibišević.

Domaći su poveli preko Petersena u 27. minuti, ali je Ibišević poravnao u 77. kada se našao na pravom mjestu nakon ubačaja sa lijeve strane. Ipak, osam minuta prije kraja Vedo je postigao i nesretan autgol i Freiburg je slavio sa 2:1.

Bayern je na svom terenu sa ubjedljivih 6:0 nadigrao Wolfsburg, a strijelci za Bavarce bili su Gnabryu u 34., Lewandowski u 37. i 85., Rodriguez u 52., Muller u 76. i Kimmich u 82. minuti.

Borussija Dortmund se mučila sa Stuttgartom, ali je na kraju slavila sa 2:1. Reus je u 62. minuti doveo Milionere u vodstvo iz penala, a Švabe su poravnale u 71. minuti golom Kempfa. Kada se činilo da će tako ostati, Alcacer je šest minuta prije pogodio za 2:1, a Pulišić je u sudijskoj nadoknadi ovjerio trijumf Borussije.