(VIDEO) Graovac ponovo junak Grbavice: Teška pobjeda Plavih za ostanak na čelu tabele

U derbi susretu 20. kola Premijer lige Željezničar je na Grbavici pobijedio Slobodu sa 1:0.

Ipak, Sloboda je u 9. minuti propustila kolosalnu šansu koja je mogla promijeniti tok utakmice. Smajić je ubacio, a Mijić glavom pogodio stativu. Uzvratio je domaći tim u 15. minuti. Ubiparib je ukrao loptu i dodao do Zakarića, čiji je udarac bravurozno zaustavio Muminović.

Ponovo je Zakarić bio u dobroj situaciji dvije minute kasnije, ali je izblokiran. Domaći tim je zatim propustio pravi zicer u 26. minuti. Ubiparip je bio sam na pet metara, ali je slabo šutirao, ravno u Muminovića.

Ignjatović je nakon kornera pokušao glavom u 37. minuti, ali nije bilo prave opasnosti i na odmor se otišlo bez golova.

Željo je u nastavak ipak ušao mnogo odlučnije. Prvi je u drugom dijelu prijetio Ramović, ali njegov dobar udarac prohujao je pored gola. Nakon prekida i ubačaja pokušao je i Graovac u 52. minuti, ali odbrana gostiju je dobro reagovala.

U 61. minuti Blagojević je sve sam uradio i šutirao, a odbijena lopta je završila zamalo preko gola. Tri minute kasnije, desio se trenutak odluke.

Poslije prekida i velike gužve u kaznenom prostiru gostiju, lopta je došla do Graovca koji je uz dosta sreće poslao u mrežu, s obzirom da je lopta na putu do gola zakačila jednog od fudbalera Slobode.

Na drugoj strani Terzić je sve lijepo uradio i ubacio, ali Bogičević je u posljedni čas spasio ispred jednog igrača gostiju. Sloboda je prilično jalovo napadala nakon toga, a Tuzlaci su dobar kontra napad izveli u 81. minuti, ali je Kjosevski sjajno pratio akciju i pravovremeno je intervenisao.

Nova velika šansa za tim sa Tušnja ukazala se u 84. minuti, ali Graovac je izbio loptu gotovo sa gol linije. Konačno, u 91. minuti vidjeli smo nevjerovatan promašaj Terzića sa svega nekoliko metara kada je bio sam pred golom Kjosevskog i ostalo je 1:0.

Željezničar-Sloboda 1:0

Stadion: Grbavica. Gledalaca: 2.500. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Strijelci: 1:0 Graovac 64. Žuti kartoni: Mehremić, Stevanović, Kjosevski, Hadžić (Željezničar); Mijić, Muminović, Ivetić (Sloboda).

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Zec, Mehremić, Ramović, Blagojević, Bogičević, Zakarić (od 85. Hadžić), Hajdarević, Ubiparip.

Sloboda: Muminović, Terzić, Todorović (od 88. Hrvanović), Bekić, Smajić (od 75. Husić), Grahovac, Lazevski, Osmanagić, Ivetić, Mijić (od 74. Hodžić), Ignjatović.¸