(VIDEO) Gol Kanea potvrdio prolaz dalje: Tottenham slavio i u revanšu protiv Borussije Dortmund

Tottenham je kao gost savladao Borussiju Dortmund sa 0:1 i plasirao se u četvrtfinale Lige prvaka, nakon što je i u prvom meču ubjedljivo slavio sa 3:0.

Milioneri su imali više od igre u prvom dijelu, ali prvi ozbiljniji pokušaj imali su u 21. minuti kada je udarac Reusa zaustavio Lloris. Tottenham je uzvratio preko Sona u 31. minuti, ali lopta je otišla pored gola.

Do isteka prvog dijela pokušavali su Weigl i Sancho, ali bez prave opasnosti po gol Pijetolva i mreže su mirovale.

Sve dilema, ako ih je uopće i bilo riješene su u 48. miniti. Harry Kane je postigao efektan gol preciznim udarcem uz desnu stativu za 0:1, a do kraja se rezultat nije mijenjao i Pijetlovi su sigurno prošli dalje.