(VIDEO) Chelsea se provukao na penale, Vrančić siguran sa bijele tačke

U 3. kolu engleskog FA kupa, Chelsea je u ponovljenoj utakmici nakon jedanaesteraca bio bolji od Norwicha sa 5:4 i plasirao se u narednu rundu takmičenja. U regularnom dijelu i nakon produžetaka bilo je 1:1.

Plavci su poveli preko Batshuayia u 55. minuti i kada se činilo da će ostati tako u 94. minuti šokirao ih je Lewis, pa se ušlo u produžetke. Ni u dodatnih pola sata igre nije bilo promjene rezultata i o prolazu su odlučivali penali.

Odlučujući trenutak desio se već u prvoj seriji kada je Oliveira promašio penal za Kanarince, dok su domaći igrači realizovali sve jedanaesterce i Chelsea je tako prošao dalje.

Za goste je svih 120 minuta nastupio Mario Vrančić, a uz zapaženu partiju, sigurno je realizovao i penal u trećoj seriji.

Vrijedi spomenuti da su u finišu drugog produžetka Crvene kartone zaradili Pedro i Morata.

U ostalim mečevima Wigan je sa 3:0 pobijedio Burnemouth, dok je Swansea prošao dalje trijumfom protiv Wolwerhamptona 2:1.