(VIDEO) Carabao cup: Nova blamaža Manchester Uniteda, Građani sigurno do prolaza

Veliko razočarenje priredio je Manchester United porazom i eliminacijom u 1/16 finala Carabao kupa od drugoligaša derbija na Old Traffordu nakon izvođenja penala. U regularnom dijelu bilo je 2:2, a nakon jedanaesteraca 7:8 za goste.

Iako je Mata u 3. minuti doveo Crvene đavole u vodstvo, Ovnovi su poravnali u 59. minuti fenomenalnim golom Wilsona iz slobodnog udarca, a posao je domaćima bio dodatno otežan nakon isključenja golmana Romera u 67. minuti, koji je igrao rukom van kaznenog prostora.

Derby je to znao kazniti i pet minuta prije kraja golom Marriotta je postigao gol za 1:2. Ipak, duboko u sudijskoj nadoknadi Fellaini je poravnao na 2:2 i pristupilo se izvođenju jednaesteraca.

Odlučujući trenutak desio se u osmoj seriji kada je Phill Jones šutirao, a Scott Carson je odbranii i odveo svoj tim dalje. Zanimljivo, Derby od ove sezone sa klupe predvodi legendarni Frank Lampard.

Za razliku od gradskog rivala, Manchester City je ostvario laganu pobjedu na gostovanju protiv Oxforda sa 0:3. Strijelci za Građane bili su Gabriel Jesus u 36., Mahrez u 78. i Foden u sudijskoj nadoknadi.

Bournemouth je bez Asmira Begovića sa 3:2 pobijedio Blackburn, a u sjajnom meču Norwich je kao gost savladao Wycombe rezultatom 3:4. Svih 90 minuta za goste odigrao je Mario Vrančić.