(VIDEO) Borussia Dortmund prokockala tri gola prednosti , Hertha ubjedljiva u Gladbachu

U 21. kolu Bundeslige, vodeća Borussia Dortmund je na svom terenu remizirala sa Hoffenheimom 3:3.

Sancho je u 32. minuti doveo Milionere u vodstvo, a u finišu prvog dijela Goezte je u 43. minuti udvostručio prednost lidera prvenstva. Na 3:0 povisi je Guerreiro pogotkom u 67. minuti i činilo se da je sve gotovo.

Gosti su preko Belfodila u 75. minuti smanjili na 3:1, a potom u furioznom finišu postigli još dva brza gola i napravili čudesan povratak. Kaderabek je u 83. miniti smanjio na 3:2, a samo četiri minute kasnije Belfodil je drugim golom šokirao 80.000 domaćih pristalica za konačnih 3:3.

Ermin Bičačkić je odigrao cijeli meč za Hoffenheim.

Hertha je bez Vedada Ibiševića, koji je ostao na klupi, iznenadila do ovoga kola drugoplasiranu Borussiju Monchengladbach. Berlinci su na gostovanju slavili sa ubjedljivih 0:3, a strijelci su bili Kalou, Duda i Selke.

Rezultati i strijelci

B. Monchengladbach – Hertha 0:3 (Kalou 30’, Duda 56’, Selke 76’)
Bor. Dortmund – Hoffenheim 3:3 (Sancho 32’, Goezte 43’, Guerreiro 67’ / Belfodil 75’, 87’, Kaderabek 83’) )
Freiburg – Wolfsburg 3:3 (Grifo 37’, Peteresn 71’, Waldschmidt 88’ / Roussillon 11’, Weghorst 53’ pen., Steffen 75’)
Hannover – Nurnberg 2:0 (Muller 45’, 77’)
RB Leipzig – E. Frankfurt 0:0