(VIDEO) Basaksehir hita ka tituli prvaka: Maestralni Višća golom i asistencijom presudio Kasimpasi

Fudbaleri Basaksehira savladali su Kasimpasu rezultatom 2:0 u 19. kolu turske Superlige, a junak je bio bosanskohercegovački reprezentativac Edin Višća.

Tim iz Istanbula bio je mnogo bolji rival tokom cijelog susreta, a vodeći gol pao je u 42. minuti kada je Višća nakon duplog pasa sa Robinhom, fenomenalnim udarcem sa desetak metara iskosa zatresao mrežu Kasimpase za 1:0.

U nastavku su se redale šanse pred golom gostiju, a šest minuta prije kraja Zmaj je sjajno proigrao Eliu koji je postavio konačnih 2:0. Basaksehir je tako zadržao šest bodova prednosti u odnosu na Galatasaray. Višća je odigrao cijeli meč za domaće, dok je Riad Bajić zbog lakše povrede preskočio ovaj meč.

Kod Kasimpase u početnih 11 našao se i novopridošli bh. igrač Haris Hajradinović, ali je napustio teren na početku drugog dijela.

U istom terminu igrana su još dva meča. Alanyaspor je kao gost savladao Ankaragucu sa 0:2, dok je seriju utakmica bez pobjede prokinuo Fenerbahce trijumfom protiv Yeni Malatyaspora 3:2.