(VIDEO) Atalanta pala u sudijskoj nadoknadi, Arsenal i Milan završili posao u prvim mečevima

Fudbaleri Borussije Dortmund savladali su Atalantu sa 3:2, u okviru prve utakmice 1/16 finale Evropske lige odigrane na Signal Iduna Parku.

Fudbaleri Borussije Dortmund i Atalante remizirali su 3:2, u okviru prve utakmice 1/16 finale Evropske lige odigrane na Signal Iduna Parku.

Bio je to sjajan meč koji je obilovao šansama sa obje strane, a Milioneri su poveli u 30. minuti preko Schurrlea. Ipak, sjajni tim iz Bergama je za samo pet minuta nastvakau, u 51. i 56. minuti preko Iličića kreirao veliki preokret.

Ipak, domaće je spasio Batshuayu koji je u 65. minuti prvo poravnao, a zatim u sudijskoj nadoknadi donio pobjedu 3:2.

Arsenal nije imao problema na gostovanju protiv Östersunds i slavio je sa 0:3. Monereal je načeo mrežu Šveda u 13. minuti, da bi Papagiannopoulos autogolom u 24. minuto povisio na 0:2. Konačnih 0:3 djelo je Oezila u 58. minuti.

Sead Kolašinac je u igru ušao u 73. minuti.

Siguran je bio i Milan na gostovanju u Razgradu protiv Ludogoresta, a Rossoneri su golovima Cutronea u 45., Rodrigueza iz penala u 64. i Borinija u 90. minuti trijumfovali sa 0:3.

Balotelli je postigao dva gola u porazu Nice protiv moskovske Lokomotive 2:3, koja je hat-trickom Fernandesa napravila veliki preokret nakon dva gola zaostatka i stigla je do ogromne pobjede.

Veliku prednost stekao je i Athletic Bilbao pobijedivši Spartak u Moskvi sa 1:3, uz dva pogotka Aduriza. Real Socidead je remizirao protiv Salzburga 2:2, a Marseille je sa 3:0 bio bolji od Brage.