Veszprem poklonio titulu prvaka Evrope Kielceu!

Odlično je Veszprem igrao u prvom dijelu. Od starta je nametnuo svoj ritam i krenuo na titulu, a to je bilo dovoljno da nakon 30 minuta igre ima prednost od četiri gola, a bilo je 17:13.

U nastavku meča dominacija Veszprema, koja je trajala do 46. minute. Tada je mađarski tim poveo sa 28:20, ali onda je uslijedila njihova crna serija. Kielce je do 58. minute napravilo seriju od 8:0 i došlo do 28:28.

Nagy pogađa za 29:28, ali Lijewski odvodi meč u produžetke. Izmjene vodstva na obje strane bile su konstantne u dodatnom vremenu, a u posljednjoj minuti drugog produžetka Aguinagalde pogađa za 35:34.

Veszprem je dugo gradio svoj napad, ali lopta na kraju dolazi do Cristiana Ugaldea, koji pogađa za 35:35 i penale.

Na penalima, nakon promašaja Čupića za Kielce, na drugoj strani najbolje se nisu snašli Marguč i naš Mirsad Terzić, a Aguinagalde je pogodio za pobjedu i veliko slavlje.

Reichmann je postigao devet golova, Bielecki sedam, a Jurecki šest. Kod Veszprema Ugalde je postigao sedam, a Ilić i Palmarsson su dodali po šest.