Veoma važna pobjeda Sarajeva: Bordo klub na krilima Crnkića protutnjao Bijeljinom

Sarajevo je u 28. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine savladalo Radnik iz Bijeljine na gostovanju (0:3).

Odlična prilika za Radnik viđena je u trećoj minuti. Obradović je šutirao sa desetak metara, a Pavlović je odbranio. Nedugo nakon toga Stojanović je šutirao ravno u golmana bordo kluba. Duljević je u 17. minuti poslao sjajnu loptu za Hebibovića, koji nije uspio uraditi ništa u završnici.

Stojanović je u 20. minuti pokušao iznenaditi Pavlovića iz veće udaljenosti, ali lopta odlazi preko gola. Domaći su još jednu dobro priliku imali u 23. minuti kada Obradović nije uspio dobro zahvatiti u petercu. Pokušali su u nastavku Crnkić na jednoj, Vasić na drugoj strani. U finišu poluvremena veliku šansu imao je Hebibović.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu Pavlović je sjajno intervenisao ispred Obradovića. Sarajevo je došlo u prednost u 55. minuti odličnim udarcem Hodžića iz slobodnog udarca. Sjajna akcija viđena je u 69. minuti. Kombinovali su Hebibović i Crnkić, koji je na kraju zatresao mrežu Bijeljinaca za 0:2.

Obradović je pokušao i nakon drugog gola bordo kluba, ali je Pavlović još jednom bio sjajan. Hebibović je bio u dobroj situaciji u 80. minuti, no nije uspio zatresti mrežu. Dvije minute poslije, Crnkić je šutirao ravno u golmana Radnika. Lučić je bio sjajan i u 87. minuti, a u istoj minuti, nakon centaršuta Anđušića, pogodio je Crnkić za konačnih 0:3.

FK Radnik – Sarajevo 0:3 (Hodžić 55’, Crnkić 69’, 87’)

Stadion: Gradski stadion u Bijeljini. Gledalaca: 300. Sudija: Ilija Živković (Orašje). Žuti kartoni: Obradović, Šerbečić (Radnik), Crnkić Sarajevo.

FK RADNIK: Lučić, Arnautović (od 81. Ademović),  Stojanović, Vasić (od 59. Srećković), Zeljković, Obradović, Ostojić, Kosorić, Đurić, Okić (od 59. Zlatković) i Šerbečić.

FK SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Kovačević, Novaković, Duljević (od 85. Anđušić), Crnkić, Hebibović (od 89. Bekić Am.), Mihojević, Bekić Al., Ahmetović i Ivetić.