Velšani minimalnim trijumfom otvorili kvalifikacije, neočekivano visoka pobjeda Rusije

Odigrana su prva dva meča drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, a važne pobjede upisali su Rusi i Velšani.

Vels je na svom terenu dočekao Slovačku i slavio minimalnim rezultatom 1:0. Već u petoj minuti vidjeli smo prvi gol. Nakon greške domaće odbrane pogodio je Daniel James i uvod u utakmicu nije mogao biti bolji.

Iako se očekivala golijada nakon takvog početka, nismo je dobili i to je bio jedini gol na utakmici, dovoljan Velsu za prve bodove na startu kvalifikacija.

Rusija je lakše od očekivanog slavila na gostovanju u Kazahstanu rezultatom 4:0.

Domaćin ovog duela je napravio pravu senzaciju u prvom kolu i razbio je Škotsku rezultatom 3:0, ali ih je onda Rusija podsjetila na činjenicu da ipak nisu sama krema evropskog fudbala.

Briljirao je Denis Cheryshev koji je postigao dva gola na startu, dok je u drugom pogodio Artem Dzyuba za 0:3. Konalčan rezultat postavio je autiogolom Beysebekov u 62. minuti.