Veliki uspjeh: Sarajevo u finalu Kupa prijateljstva nakon boljeg izvođenja penala od Vojvodine

U-18 selekcija FK Sarajevo plasirala se u finale Kupa prijateljstva nakon što je u polufinalnom meču poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca savladala Vojvodinu sa 4:2. U regularnom dijelu meča nakon 80 minuta bilo je 1:1.

Vojvodina je bila nešto opasnija na početku meča, dok sa Sarajevo opredijelilo za kontra napade. Nakon nekoliko dobrih akcija, Vojvodina je najbolju šansu imala sredinom prvog dijela kada je Zukić šutirao glavom, ali nije imao sreće i lopta je otišla tik pored stative.

Ipak, Sarajevo je povelo u 27. minuti poslije lijepe akcije. Nakon što su Novosađani izgubili jednu loptu po nakvašenom terenu, koševske nade su izvele brzu kontru po desnoj strani, a poslije sjajne asitencije Dervišagića na pravom mjestu se našao kapiten Salčin za vodstvo 1:0.

Do isteka prvog dijela Vojvodina je imala dvije dobre šanse, ali mreža Sarajeva je ostala netaknuta. Topić je u 35. minuti silovito šutirao sa 20-ak metara, ali lopta je prohujala pored gola Dizdarevića. Dvije minuta kasnije iz slobodnog udarca prijetio je i Nešković, ali i ovaj put lopta je zamalo otišla pored gola.

Veliku šansu u nastavku imao je i Iličić u 46. minuti, ali je nakon gužve u kaznenom prostoru i njegovog udarca glavom, lopta ponovo otišla zamalo pored gola.

Sarajevo je dobar napad izvelo u 58. minuti, kada je Islamović nezgodno ubacio, a Kačavenda je uz dosta poteškoća odbranio, da bi u nastavku akcije sa distance šutirao Salčin, ali pored gola.

Vojvodina je bila bolja i u nastavku, a do zasluženog izjednačenja su došli u 64. minut nakon brze akcije po lijevoj strani i povratne lopte za Savića, kojem nije bilo teško da iz blizine matira Dizdarevića za 1:1.

Topić je još jednom bio blizu gola u 70. minuti, ali njegova nova “bomba” ovoga puta je otišla preko prečke gola Sarajeva, a Nešković je u 76. minuti promašio zicer sa nekoliko metara, pa su penali odlučivali putnika u finale.

Već u prvoj seriji Nešković je pogodio prečku gola Sarajeva, a siguran je bio zatim Islamović. Zukić i Salčin su pogodili u drugoj seriji. Bjeković je u trećoj seriji pogodio prečku za Vojvodinu, a Bešić je povisio na 3:1. Savić je potom smanjio na 3:2, ali je Dervišagić pogodio i četvrti penal za Sarajevo kojim je potvrdio plasman u finale izabranika Dženana Uščuplića.

U drugoj polufinalnoj utakmici od 13 sati igraju Partizan i Espanyol.

Sarajevo-Vojvodina 1:1 / 4:2 penali (Salčin 27’ / Savić 64’)

Sarajevo: 12 Dizdarević, 3 Bradarić, 4 Bešić, 5 Kadrić, 7 Dervišagić, 8 Salčin, 9 Junuzović (od 47. Nargalić), 10 Nikolić, 11 Islamović, 13 Đokanović (od 69. Alić), 15 Jašarević (od 41. Konjalić).

Rezerve: 1 Demirović, 2 Sabljica, 19 Alić, 20 Konjalić, 21 Hasančić, 17 Nargalić, 18 Čičkušić, 22 Šabić.

Vojvodina: 25 Kačavenda, 2 Bjeković, 3 Jakovljević, 4 Jeličić, 5 Mitrović, 6 Tegeltija, 8 Topić, 10 Nešković, 11 Savić, 13 Ignić, 18 Zukić.

Rezerve: 40 Toroman, 7 Kurtiši, 9 Kovačević, 14 Radić, 15 Vidakov, 16 Milijašević, 17 Pilipović.