Veliki trijumf gostiju: Radnik za 45 minuta pregazio Mladost u Doboj-Kaknju

Fudbaleri bijeljinskog Radnika upisali su veliki trijumf nad ekipom Mladosti u Doboju kod Kaknja rezultatom 3:0 na gostovanju.

Vrlo važne bodove osvojili su Bijeljinci i to na gostovanju na kojem se to i nije baš moglo očekivati. Posebno ne na način na koji su došli do trijumfa, jer je sve bilo riješeno nakon prvih 45 minuta.

U 17. minuti Nana Welbeck je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a to je iskoristio Đurić sa bijele tačke i doveo goste u vodstvo.

Samo dvije minute kasnije Kenan Horić zarađuje dva brza žuta kartona i ostavlja svoju ekipu u vrlo teškoj situaciji, što su gosti iskoristili.

Mladost se nakon toga prilično otvorila, a to su gosti iskoristili i u dva minuta postigli dva gola preko Hadžića. Tada je već bilo jasno da bodovi idu u Semberiju. Rezultatom 0:3 otišlo se na odmor.

U nastavku utakmice nije bilo promjene rezultata. Radnik je znalački, sa igračem više, čuvao visoku prednost, te niti u jednom momentu domaći nisu ugrozili veliku razliku na semaforu.

Ostalo je 0:3, tako da je Radnik došao do velike pobjede i vrlo važnih bodova.

Mladost DK – Radnik 0:3 (Đurić 17’, Hadžić 38’, 39’)

Stadion: Gradski stadion (Doboj-Kakanj). Gledalaca: 350. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Žuti kartoni: Marković, Horić (Mladost), Radović, Bečelić (Radnik). Crveni karton: Horić (Mladost).

Mladost DK: Velić, Nikolić, Horić, Fanimo, Welbeck, Guzina, Arežina, Anđušić, Asani, Atajić, Iskaović: Trener: Adnan Zildžović.

Radnik: Lučić, Bečelić, Radović, Simonović, Popara, Hairlahović, Peco, Hadžić, Maskimović, Đurić, Šubert. Trener: Mladen Žižović.