Veliki derbi bh. košarke: Bosna Royal Jelly poražena u Tuzli od Slobode

Sloboda je povela na početku utakmice i tu prednost je držala, a na kraju prve četvrtine rezultat je iznosio 26:14. Bosna je sredinom i pred kraj druge dionice prišla na dva poena zaostatka, ali se na odmor otišlo rezultatom 41:36.

Tokom cijlog trećeg perioda Bosna je bila veoma blizu izjednačenja, ali u tome nije usjevala, tako da se u četvrtu četvrtinu ušli rezultatom 59:51. Sloboda je bez problema sačuvala stečenu prednost i na kraju slavila sa 77:64.

Tuzlanski tim su do pobjede vodili Brown sa 14 poena, te Hasandić i Dumić sa po 13 poena, dok je Hrnčić dodao 11. U redovima Bosne najefikasniji bio je Ikonić sa 16 poena, a Delalić je ubacio jedan manje. Sturanović je dodao deset, a Vasiljević osam.