Velika pobjeda Željezničara na Pecari: Susret u sjeni podrške ratnim zločincima

U prvom duelu dvomeča četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine Željezničar je minimalnim rezultatom 1:0 slavio na Pecari i tako napravio veliki korak ka polufinalu najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u našoj zemlji.

Meč je otvoren ‘minutama šutnje’ domaćih navijača koji su tako odali počast ratnom zločincu Slobodanu Praljku koji je jučer u Haškom tribunalu izvršio samoubistvo. Tako je meč, posebno njegov prvi dio, protekao u skandaloznom skandiranju ratnom zločincu.

Na terenu nije bilo mnogo uzbuđenja. Na početku je Wagner imao priliku za domaće, ali je Kjosevski dobro reagovao. S druge strane, uzvratio je Stevanović, ali bez promjene rezultata.

U periodu oko 20. minute gosti su bili nešto bolji rival i stvorili su nekoliko ozbiljnih prilika, ipak, šutevi Hajdarevića i Zakarića nisu ugrozili Bilobrka.

Najbliži pogotku domaći su bili u 40. minuti. Barišić je iz odlične pozicije izveo slobodan udarac sa 18 metara udaljenosti, ali je lopta prozujala pored stative. Bez golova otišlo se na poluvrijeme.

Gosti sa Grbavice su nešto agilnije krenuli u drugi dio susreta. Nakon nekoliko opasnih napada Želje, Menalo je imao šansu u 53. minuti, ali je njegov udarac izblokiran.

Fenomenalnu priliku za Željezničar imao je u 72. minuti Asim Zec, ali je Zlomislić odbranio u posljednjem trenutku na izvrstan način. Nedugo zatim Menalo je ponovo bio u šansi, ali je pokušao da lobuje Kjosevskog, što nije uspio.

Kada su svi mislili da će početni rezultat biti i konačan, rezervisti koje je ubacio Admir Adžem su kreirali pobjedonosni pogodak. Saša Kajkut je asistirao, a mladi Anel Šabanadžović je pogodio za veliko slavlje gostiju sa Grbavice.

Široki Brijeg – Željezničar 0:1 (Šabanadžović 87’)

Stadion: Pecara. Gledalaca: 2.500. Sudija: Bjelica Vladimir (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Menalo (Široki Brijeg) / Stevanović (Željezničar).

Široki Brijeg: Zlomislić, Matić, Barišić, Ćorić (od 11. Baša), Wagner (od 66. Baraban), Ćorluka, Menalo, Lončar, Begonja, Bralić, Marković.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović (od 85. Osmanković), Graovac, Bogičević, Stanić, Blagojević, Hajdarević (od 70. Šabanadžović), Zakarić, Ramović, Zec (od 80. Kajkut), Ubiparip.