Velika pobjeda za Vahu i ekipu: Nantes srušio PSG, šampionsko slavlje ponovo odgođeno

Ekipa Nantesa je večeras u zaostaloj utakmici 28. kola Ligue 1 iznenađujuće savladala PSG i tako odgodila šampionsko slavlje Svetaca.

Kanarinci su slavili sa 3:2 i to nakon preokreta, a ovo je drugo “odgađanje” šampionskog slavlja Parižana.

Gosti su i uspjeli stići do prednosti u 19. minuti preko Danija Alvesa, ali je onda uslijedio preokret Nantesa.

Prvo je Diego Carlos poravnao u 22. minuti, a za hladan tuš za goste u finišu poluvremena pogađa Majeed.

Na 3:1 je povisio Diego Carlos svojim drugim današnjim golom, koji je postigao u 52. minuti. PSG je u samom finišu uspio da ublaži poraz, a za 3:2 je pogodio Guclu.

Treba napomenuti da je PSG ovu utakmicu igrao u znatno izmijenjenom sastavu, ali je ovo svakako velika pobjeda za Vahu i ekipu…

Parižanima je ovo drugi vezani poraz, a u prošlom kolu su doživjeli pravi potop na gostovanju kod Lillea (5:1).